Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Hoia end nähtamatu ohu eest! Gaasiohutuse kolm kuldreeglit
Kodu, Ohutus

04.10.2019

Maagaasil töötavad gaasiseadmed on ohutud ja efektiivsed, kuid vaid juhul, kui gaasiseadmeid kasutatakse, paigaldatakse ja hooldatakse nõuetekohaselt. Seega tasub silmas pidada paari olulist abinõud, mis tagavad gaasiseadmete ohutu kasutamise.1. Taga õhu juurdevool gaasiseadmega varustatud ruumis

Värske õhu puudumine soodustab gaasi ebapiisavat põlemist ja mürgise vingugaasi ehk süsinikoksiidi (CO) teket. Kui gaasiseade töötab vannitoas või köögis, peab ukse all peab olema õhutusrest. Kui elate korrusmajas, veenduge, et hoone ventilatsioon toimib piisavalt. Akende vahetuse korral peab korteris säilima loomulik ventilatsioon. Ventilatsiooniavad välisseinas ei tohi olla suletud.

2. Paigalda vingugaasiandur

Kuna vingugaas on lõhnatu ja värvitu gaas, ei saa inimene ise selle olemasolust aru. Sissehingamisel põhjustab see aga raskeid tervisekahjustusi ning suure kontsentratsiooni korral võib olla ka surmav.

Seega on vingugaasiandur kohustuslik paigaldada eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade - eelkõige on sellisteks seadmeteks gaasil töötavad veesoojendid või katlad.

Vingugaasianduri meelespea »

3. Hoolda gaasiseadmeid regulaarselt

Gaasiseadmete järjepidev hooldus pikendab nende eluiga ning vähendab rikete tekkimise tõenäosust. Soovitame gaasikatlaid ja -veesoojendeid hooldada korra aastas, et kontrollida seadme töökindlust ja ohutust.

Gaasiseadme hooldamisel ja paigaldamisel valige oma partneriks ettevõte, kellel on vastav pädevustunnistus ja ametis gaasitööde juhtivisik.

Tellin gaasiseadmete hoolduse Eesti Energiast »