Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Ideed otsas? Siin on 4 praktilist ja energiasäästlikku jõulukingitust
Kodu, Sääst

11.12.2018

Kui otsid lähedasele jõuludeks sobivat ja rõõmutoovat kingitust, siis miks mitte valida sel pühadehooajal kuuse alla midagi, mis lisaks kingirõõmule avaldab positiivset mõju ka energiakulule ning igakuistele elektriarvetele? Jagame paari head mõtet!


Tahvelarvuti

Kui plaanid jõuludeks osta uut sülearvutit, siis mõtle, järsku on märksa mõistlikum valik hoopis tahvelarvuti? Lisaks esialgsele hinnavahele on ka tahvelarvutite igapäevane elektrikulu tunduvalt väiksem.

Kui laadida tahvlile ka tekstitöötlusprogrammid ning Bluetoothi abil ühilduv klaviatuur ning hiir, ongi kõik tööks vajalikud funktsionaalsused olemas. Erinevalt sülearvutist on tahvli eeliseks ka väiksem kaal, mis võimaldab seda kaasa võtta igale poole ning teha tööd kasvõi seistes. Lisaks on tahvelarvutid kasutamiseks mugavamad ka lastele.

Elektriline tõukeratas

Tõukeratas ei ole enam ammu ainult laste mänguasi, vaid ka keskkonnahoidliku linnainimese mugav transpordivahend. Tõukeratas võimaldab jätta auto koju ning liikuda linnas kiiremini ja efektiivsemalt. Lisaks on tõukeratas turvalisem kui tasakaaluliikur ning erinevalt rattast saab selle soovi korral saab kokku pakkida ning hõlpsalt bussi või kontorisse kaasa võtta.

Tänapäevaste akutehnoloogiatega tõukerattad võimaldavad ühe laadimisega sõita järjest ligi 20-30 kilomeetrit. Kui aku juhtubki tühjaks saama, võib ju ratast kondijõul niisama edasi tõugata – see on küll väike trenn, kuid edasi saab ikka kiiremini kui jala liikudes.

Uus kodumasin

Kas ka sinu kodus on endiselt üks igivana sügavkülmik, mis tuli müügile enne, kui energiaklassidest midagi kuuldagi oli? Või maadled hoopis kümme aastat vana kuivatiga, mis juba mitu korda rikki on läinud? Pea igas kodus on üks energiaröövlist seade, mis vääriks juba ammu välja vahetamist. Ja seda tasub kindlasti teha, sest rõõmu ei ole mitte ainult uuest masinast, aga ka väiksemast elektriarvest, sest hinnanguliselt hoiavad A+++ energiaklassi seadmed A klassiga võrreldes kokku umbes 45% energiat, rääkimata siis D, E või F energiaklassist. Investeering tasub end ruttu ära!

Akupatarei ja -laadija

Kui jõuluvana kingikotti maandus sel aastal puldiauto või muu patareisid neelav mänguasi, siis võiks järjekordse Duracelli-paki asemel investeerida taaslaetavatesse akupatareidesse. Akupatareid on täpselt samade suuruste ja kasutusvõimalustega, aga aitavad kokku hoida nii raha kui ka ühekordsete patareide tootmiseks kuluvaid ressursse. Sääst mitmel rindel!