Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Purustame müüdi - Roheline Energia ei ole kordades kallim
Kodu, Taastuvenergia

26.11.2018

Kas teadsid, et Eesti Energias sõlmitud Rohelise Energia lepingute arv on viimase aastaga pea kolmekordistunud? Tänaseks tarbib 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit Eesti Energia klientidest üle 12 000 majapidamise.

See näitab, et eestimaalaste mõtteviis ja elustiil muutuvad aina keskkonnasäästlikumaks. Rohelise Energiaga käib kaasas aga palju müüte, mille tõttu on inimesed pelglikud taastuvenergia ostmise osas. Allpool kummutame selle müüdi!

Kõige levinum müüt on, et Roheline Energia on kallis. Kiire arvutus näitab, et Rohelise Energia kilovatt-tunni hind on keskmiselt vaid 4-5% kallim kui tavalises Kindlas elektripaketis. Mida see tähendab elektriarvel? Kui võtta Eesti mediaantarbimisega elektriklient, kes tarbib umbes 1,7 MWh elektrit aastas, siis on hinnaerinevus ainult 50 senti kuus. Väga väike lisakulu millegi sellise eest, millel on meie tuleviku jaoks suur väärtus!

Eesti Energia garanteerib, et kui klient ostab Rohelist Energiat, siis on turul alati vähemalt sama palju taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit kui meie kliendid seda ostnud on. Seega peab taastuvenergia tootmine olema piisavalt suur, et rahuldada nõudlust. Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub elektritootmisel õhku süsihappegaasi.

Sõlmin lepingu