Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Elektriseadmete kindlustus – tänapäeva kodus möödapääsmatu
Kodu, Ohutus

08.10.2018

Tehnika kiire areng toob meie kodudesse aina uusi ja veelgi nutikamaid elektriseadmeid, mille rikkiminek võib meie elu tõeliselt häirida. Sestap on oluline neid rohkem kaitsta. Anname nõu, kuidas on võimalik oma koduseid elektriseadmeid kaitsta.


Sõltumata sellest, milliselt elektrimüüjalt te elektrit ostate, on osa elektrivõrgust tulenevatest riskidest juba seadusega maandatud. Kui juhtub, et teie koduse elektriseadme rikke on põhjustanud võrguettevõtte poolt kontrollitav sündmus, näiteks lülitamine või liini rike, saate esitada võrguettevõtjale kahjunõude avalduse. Sellistest riketest tulenevate riskide vastu ei ole vaja sõlmida eraldi lepingut või maksta täiendavaid tasusid. Seaduse järgi vastutab võrguettevõtja elektrivõrgu häiretest tarbijale tekkinud kahju eest.

Kahjude ennetamine

Elektrivõrgus esineb aeg-ajalt paratamatult häireid – ka neid, mille puhul võrguettevõtja tarbijale tekkinud kahjusid ei hüvita. Sellisteks kahjudeks on vääramatu jõu, näiteks tormide ja äikese, aga ka loomade ja lindude poolt tekitatud kahju. Seetõttu tuleks elutähtsate, tundlike või hinnaliste elektriseadmete puhul ka ise kahjude ennetamisse panustada. Abi võib olla näiteks spetsiaalsete kaitseseadmete paigaldamisest kui ka elektriseadmete kindlustusest.

Tasub meeles pidada, et esmane ja lihtsaim viis kodust lahkudes või äikese ajal oma kodumasinaid kaitsta, on need eemaldada vooluvõrgust. Seade jääb terveks ja te säästate sel moel ka raha, sest keskmise kodu aastasest elektrikulust moodustavad 10% just ooterežiimil seisvad seadmed.

Kindlustus ja elekter ühes paketis

Kui väärtustad elektriasjades lihtsust ja mugavust, soovitame kaaluda ka Eesti Energia Võrdset elektripaketti, mis sisaldab endas tasuta kahte erinevat kindlustust. If Kindlustusega koostöös pakutav kindlustus annab turvatunde, et elektriseadmetega toimunud õnnetuse korral korvatakse kahjud ja tagajärgedest saab valutumalt üle.

Paketis sisalduvad lisatasuta:

  • elektriseadmete kindlustus, mis annab südamerahu, et kui kodused elektriseadmed lähevad rikki äkilise ja ettenägematu välise asjaolu tõttu (nt äike, lühis, ülekoormus, üle- või alapinge), on need Võrdse paketiga kindlustatud kuni 1000 euro ulatuses;
  • elektririkke kindlustus, mis on kasulik, kui on toimunud koduse elektrisüsteemi kahjustumine, mis vajab osade parandamist või asendamist (nt kadus elekter ühest toast või korruselt, pistikupesa või juhtmestik läks kärssama, puurisid kogemata juhtme katki jne). Võrdse paketiga kaasnev elektririkke kindlustus katab kuni 100 eurot Eesti Energia elektriku väljakutse arvest.

Lahendus on klientidele võimalikult paindlik ja mugav. Võrdses paketis on elektriseadmete kindlustuse omavastutuse määr vaid 50 eurot ning elektririkke kindlustuse puhul on omavastutus suisa 0 eurot.