Iseteenindus

Jaotusvõrk uuendab Tallinnas Ranna alajaama kaablitunneli

15.06.2011
Jaotusvõrk alustas Tallinna kesklinna suurima, Ranna alajaama kaablitunneli ja kaablite uuendustöid. 760 000 eurot maksvad tööd saavad valmis novembris ja parandavad elektrivarustuskindlust Tallinna kesklinnas.

Narva maantee all asuvas Ranna alajaama tunnelis, mille kaudu varustatakse elektriga Tallinna kesklinna ärihooneid ja majapidamisi, vahetatakse vananenud kaableid välja ligi 6,5 kilomeetri ulatuses. Ühtlasi renoveeritakse 30 aastat tagasi ehitatud tunnel ja uuendatakse kaablite kandekonstruktsioonid.

„Ranna alajaam ja selle kaablid on kesklinna majapidamiste ja ärihoonete elektritoite seisukohalt kriitilise tähtsusega. Rikkeohtlike kaablite väljavahetamine ja tunneli renoveerimine parandab varustuskindlust ligi 9100 lepingulisel kliendil, kuid mõjutatud elektritarbijate arv on sellest kordades suurem," ütles Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere. Uuendatud tunnelis on kaabelliinide töökindluse tagamiseks paremad tingimused ja lihtsam ligipääs, mis kiirendab kaablite hooldamist ja vajadusel rikete kõrvaldamist.

Ranna alajaama kaablitunneli renoveerimine on Jaotusvõrgu käesoleva aasta suurim investeering Tallinna kesklinnas. Ehituse peatöövõtja on Elero AS, tunnelit ehitab Skanska EMV AS ja elektritöid teeb AS Elwo.

Tallinnas jõuab elekter alajaamadest tarbijateni kuue suurema kaablitunneli kaudu. Viimastel aastatel on renoveeritud Kristiines paiknev Endla alajaama tunnel ja Linnahalli juures asuv Elektrijaama alajaama tunnel. Käesoleva aasta teises pooles on plaanis uuendada ka Lasnamäe Ida alajaama kaablitunnel.

Kokku investeerib Jaotusvõrk Tallinna elektrivõrgu uuendamisse 2011. aastal ligikaudu 3,8 miljonit eurot. Suurimateks töödeks on Kopli 35-kilovoldise alajaama uuendamine, Pääsküla 35/6 kV alajaama avariijärgne taastamine, Mustamäe haigla liitumine ja Ranna alajaama kaablitunneli ehitamine.

Eesti Energia Jaotusvõrk haldab kokku üle 61 000 kilomeetri elektriliine ja enam kui 22 000 alajaama.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]