Iseteenindus

Eesti Energia kolib töökohad ühte büroosse

30.01.2013
Eesti Energia müüs avalikul enampakkumisel Tallinnas asuvad Laki 24 ja Kadaka tee 63 kinnistud. Müügipakkumisel osutus edukaimaks Eften Kinnisvarafond AS. Ühtlasi sõlmis Eesti Energia täna lepingu Raldon Arendus OÜga uue büroopinna rendiks aadressiga Pärnu mnt 139E alates 2014. aasta lõpust.

"Eesti Energia tegutseb Tallinnas hetkel viiel kontoripinnal. Kolimise eesmärk on tuua kõik need töötajad ühte büroosse kokku. See parandab kindlasti ettevõtte töökeskkonda," kommenteeris Eesti Energia kinnisvara direktori Urmas Uiboaid. Seni Eesti Energia omandis olnud Laki 24 ja Kadaka tee 63 kinnistute müügist teenitud tulu investeerib ettevõte oma põhitegevusse. "Kuna oleme otsustanud põhitegevusest kõrvale jääva kinnisvara arendusse oma vahendeid mitte investeerida, siis ka Pärnu mnt büroos hakkame tegutsema rentnikena," lisas Uiboaid.

Eesti Energia uus Pärnu mnt 139E asuv büroo valmib 2014. aasta lõpus. Üürileping sõlmiti 10-aastase tähtajaga. Kuni uue hoone valmimiseni jääb Eesti Energia nii Laki 24 asuvas peahoones kui ka Kadaka tee 63 asuvas teenindus- ja büroohoones rentnikuks. 2014. aasta lõpus, mil valmib Pärnu mnt 139E büroohoone, koondab ettevõte sinna seni Tallinnas erinevatel oma ja välistel üüripindadel asunud struktuuriüksused. Kadaka tee 63 kinnistule jääb ka pärast uue pinna valmimist tegutsema Elektrilevi.

Eesti Energia poolt välja kuulutatud üüripäringule ligikaudu 7500 ruutmeetrise büroopinna leidmiseks laekus tähtajaks 17 pakkumist. Hankel said lisaks hinnale otsustavaks asukoht, parkimistingimused ning üldine vastavus Eesti Energia vajadustele.


EfTEN Kinnisvarafond on fondivalitseja EfTEN Capitali poolt 2008. aastal asutatud ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond, mille portfellis on kokku viisteist ärikinnisvara objekti kogu mahus 100 miljonit eurot. EfTEN Capital AS on samal aastal grupi Eesti ettevõtjate poolt asutatud varavalitsemise ettevõte, mis tegeleb peamiselt ärikinnisvara- ja investeerimisfondide valitsemisega. EfTEN Capital AS omab fondivalitseja litsentsi ning kuulub Finantsinspektsiooni järelevalve alla. Ettevõte pakub ka eraportfelli haldusteenust.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756