Iseteenindus

Eesti Terviserajad pälvis Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna

28.12.2012
Eile, 27. detsembril toimunud galaõhtul „Spordiaasta tähed" pälvis SA Eesti Terviserajad Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna Sport ja keskkond. Eesti Terviserajad on kolme ettevõtte - Merko Ehitus, Eesti Energia ja Swedbanki algatus, et üle Eesti oleks kõikidel võimalus aastaringselt tasuta tervisespordiga tegeleda.

„See auhind on Eesti Terviseradadele väga suur tunnustus," sõnas SA Eesti Terviserajad juht Jaak Teppan. „Sihtasutuse tegevus on olnud väga sihipärane - tänaseks on üle Eesti pea kolm korda rohkem terviseradasid, kui tegevuse algusaastal radasid kokku," hindab Teppan ettevõtete ühisalgatusega saavutatut. „Rahvusvahelise Olümpiakomitee tunnustus näitab ka, et koostöös suudavad Eesti ettevõtted ühiskonna vajadustele mõeldes suured projektid teoks teha."

Üle Eesti ootab nii tippsportlasi kui tervisespordi harrastajaid ligi 90 terviserada, mis on kokku ligi 750 km ulatuses hästi hooldatud ja valdavalt ka valgustatud. Terviserajad on eestlaste seas hästi vastu võetud - terviseradasid külastatakse aastaringselt iganädalaselt enam kui 75 000 korral, mis teeb aastas ligi 4 miljonit külastust.

„See auhind kuulub kindlasti eelkõige ka kõikidele neile, kes igapäevaselt oma hoolega terviseradasid üle Eesti heas korras hoiavad. Samuti on see suur tunnustus kohalikele omavalitsustele, kes terviseradade projekti panustavad ning täname auhinna eest arendusprojekti initsiaatoreid Eesti Suusaliitu ja Kultuuriministeeriumit," avaldab Teppan tänu koostööpartneritele.

Eesti terviseradade arendusprojekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Swedbanki algatus Eesti terviseradade ja looduslike sportimiskeskuste loomiseks ja uuendamiseks. Ühisettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa terviseradade väljaarendamist, et kindlustada aastaringne tasuta liikumisharrastuse võimalus ja kättesaadavus kõigile huviliste. Aastatel 2004 kuni 2012 on terviseradade arengusse investeeritud üle 23 miljoni euro, sealhulgas on panustanud SA Eesti Terviserajad, kohalikud omavalitsused, Kultuuriministeerium ning Euroopa Liit.

Tutvu Terviseradadega lähemalt: www.terviserajad.ee.
Lisainfo:
Jaak Teppan
SA Eesti Terviserajad juht
Tel: 515 3557
[email protected]
www.terviserajad.ee