Iseteenindus

Eesti Energiaga on sõlmitud 100 000 elektrilepingut

28.11.2012
Tänaseks on kliendid Eesti Energiaga sõlminud juba 100 000 elektrilepingut. Elektrilepinguid saab sõlmida e-teeninduses, klienditelefonil 1545, Eesti Energia büroodes ning Eesti Posti postkontorites. Kuna elektrilepingute sõlmimine hoogustub iga päevaga, soovitab Eesti Energia lepingu sõlmimisel eelistada e-teenindust, kus saab sobiva paketi valida ootejärjekordadeta.

Eesti Energia müügi- ja teenindusdirektor Sten Argos tõdes, et novembris on igal nädalal aina rohkem elektrilepinguid sõlmitud. „Kui oktoobri alguses sõlmisime päevas ligi 700 lepingut, siis nüüdseks on see tõusnud 9000-ni. Iga sõlmitud leping on meie jaoks märk kliendi usaldusest ja selle üle tunneme siirast rõõmu. Usume, et klientide suur huvi Eesti Energia lepingute vastu kõneleb ka õigest strateegiast, mille elektrituru avanemise eel valisime – lihtsad tooted, läbipaistev, ilma ühegi lisatasuta hinnastamine ning võimalikult lai teeninduskanalite valik," sõnas Argos.

Eesti Energia tootepakkumistest on klientide vaieldamatuks lemmikuks kujunenud pakett Kindel – üle 90% kõigist lepingutest on sõlmitud just selles paketis. Eelistatuimad lepingute pikkused on 12 ja 36 kuud. Enim on lepinguid sõlmitud Harjumaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal.

Eesti Energia soovitab klientidel, kes on otsustanud 1. jaanuariks elektrilepingu sõlmida, teha seda käesoleva või järgmise nädala jooksul ning eelistada võimalusel Eesti Energia e-teenindust.

„Elektrituru avanemiseks valmistudes oleme värvanud juurde 100 klienditeenindajat, kahekordistanud nii kõnekeskuse kui e-teeninduse teenindusmahte ning avanud ka kaks uut bürood. Oleme seni saanud kliente oluliste ooteaegadeta teenindada, kuid nüüd võib suuremates büroodes ja klienditelefonil juba ootejärjekordi esineda. Mida lähemale 10. detsembrile, seda pikemaks ooteajad ilmselt muutuvad. Kiireim kanal elektrilepingu sõlmimiseks on Eesti Energia e-teenindus," rõhutas Argos.

Eakatel või klientidel, kel pole interneti kasutamise võimalust, on võimalik soovi korral volitada enda eest Eesti Energia e-teeninduses lepingut sõlmima oma lapsi või lähedasi. Selleks piisab ka lihtkirjalisest volitusest, mis tuleb tuua Eesti Energia teenindusbüroosse. Ühtlasi saab volitusi anda Eesti Energia e-teeninduses. Eesti Energia Kindel elektripaketi lepinguid saab sõlmida ka Eesti Posti postkontorites üle Eesti.

Meelespea klientidele, kes kaaluvad elektrilepingu sõlmimist:
  • Avatud turu elektrilepingu saavad sõlmida võrgulepingu omanikud. Kui klient saab täna oma võrgu- ja elektriarveid enda nimele, on ka võrguleping tema nimel.
  • Elektrilepingut peaksid eelistama kliendid, kelle igakuises eelarves on elektrikulu olulise tähtsusega, või kes soovivad muutumatut kilovatt-tunni hinda.
  • Kliendid, kes soovivad sõlmida elektrilepingu 1. jaanuariks, peavad elektrimüüja valiku ära tegema 10. detsembriks.
  • Kliendid, kes ei vali 10. detsembriks elektrimüüjat, ostavad jaanuaris üldteenust. Elektrilevi on oma võrgupiirkonnas nimetanud üldteenuse müüjaks Eesti Energia. Üldteenust on võimalik vahetada elektrimüüja paketi vastu igal kuul.