Iseteenindus

Eesti Energia laenas kodumaiste investeeringute rahastamiseks 300 miljonit

26.03.2012
Täna toimunud Eesti Energia võlakirjaemissioon märgiti üle 2,2 kordselt. Eesti Energia emiteerib 300 miljoni euro väärtuses võlakirju, lunastamistähtajaga 2018. aastal ja intressimääraga 4,25%. Raha kasutatakse Eesti Energia investeeringute finantseerimiseks.

Möödunud nädalal Tallinnas alanud investorkohtumiste seeria käigus tutvustati võlakirjade emiteerimise soovi üheksas Euroopa finantskeskuses. Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul ületas huvi ootusi ning seetõttu jõuti reaalse tehinguni juba täna pärastlõunaks.

"Oleme saanud üsna haruldase võimaluse tuua Eestisse rahvusvaheliselt kapitaliturult lisavahendeid kodumaiste projektide rahastamiseks. Samuti tähendab võlakirjade rahvusvahelise emiteerimise võimalus Eesti Energia jaoks soodsamaid laenutingimusi," kommenteeris Kaasik tehingut. "Eesti Energial on käsil suured investeeringud – näiteks jaotusvõrgu uuendamine, elektrijaama ning õlitehase ehitus, mis on niivõrd kapitalimahukad projektid, et ainuüksi ettevõtte enda rahadest nende elluviimiseks ei piisa," selgitas Kaasik, milleks raha kasutatakse.

Tehingus osaleb kokku 96 investorit, muuhulgas fondid, pangad ja kindlustusseltsid. Investoritest 39% on Skandinaaviast ja Eestist, 20% Šveitsist, 12% Austriast, 11% Prantsusmaalt, 10% Ühendkuningriikidest ning mujalt Euroopast 8%.

Eesti Energia rahastab end võlakirjaturgudelt juba aastast 2002, tänane võlakirjatehing on Eesti Energia jaoks kolmas. Aastal 2002 oli tehingu väärtus 200 miljonit eurot ning 2005. aastal 300 miljonit eurot. Seekordse tehingu korraldajateks on Deutsche Bank AG ja Nordea Markets, võlakirjad noteeritakse Londoni börsil.

Eesti Energia krediidireitingud on kinnitatud stabiilse väljavaatega tasemel Baa1 (Moody´s) ja BBB+ (S&P).

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
[email protected]