Iseteenindus

Iga teine Eesti Energia klient on e-teeninduse püsikasutaja

25.07.2012
Pisut rohkem kui aastaga on Eesti Energia e-teeninduse igakuiste kasutajate arv tõusnud enam kui kolmekordseks – 70 000 kliendilt rohkem kui 250 000 kliendini. See tähendab, et igast teisest Eesti Energia kliendist on saanud e-teeninduse püsikasutaja.

Eesti Energia müügi- ja teenindusdirektori Sten Argose sõnul on e-teenindusest aastaga saanud klientide eelistatuim teeninduskanal. „Klienditelefonil teenindame kuus kuni 40 000 klienti, e-teeninduses aga 6 korda suuremat hulka inimesi," võrdles ta kaht enimkasutatavat kanalit. Populaarseim e-teenus on elektriarvesti näidu teatamine. Iga kuu esimestel päevadel võtab Eesti Energia keskkonna www.energia.ee kaudu vastu kolmandiku kõigist elektriarvesti näitudest.

Argos soovitab elektriklientidel, kes veel Eesti Energia e-teenindust ei kasuta, sellega kindlasti tutvuda, sest juba loetud kuude pärast saavad kliendid seal sõlmida oma esimese avatud turu elektrilepingu. „Eestimaalaste internetilembuse tõttu panustame avatud elektriturul enim just e-teenindusele. Lihvime kogu süsteemi sedavõrd selgeks ja lihtsaks, et lepingu saab sõlmida vaid paari hiireklikiga."

Et eesolevateks muudatusteks paremini valmis olla, tuleks just nüüd e-teeninduses üle kontrollida oma kontaktandmed – postiaadress, telefon ja e-post. Vaid nõnda võib klient olla kindel, et elektrituru avanemise eel jõuab vajalik informatsioon temani õigeaegselt. Praeguseks on Eesti Energia e-teeninduses oma kontaktandmeid värskendanud juba ligi 70 000 klienti.

Eesti Energia müügi- ja teenindusdirektor usub, et e-teeninduse populaarsust on tõstnud ka kasulikud lisalahendused nagu personaalne energiaprofiil või tarbimisajalugu. Näiteks saab klient Eesti Energia e-teeninduses energiaprofiili 23 küsimusele vastates ülevaate oma elektri-ja küttekuludest, praktilisi soovitusi kulude alandamiseks koos eeldatava rahalise kokkuhoiu ja ligikaudse tasuvusajaga.

Juulikuus uuenes ka tarbimisajalugu, mis aitab kliendil analüüsida oma viimase kolme aasta tarbitud elektrikoguseid, võrrelda eri perioode, aastaaegu, tarbimiskohti ning märkida graafikutele sündmusi, mis võiksid tulevikus elektritarbimist mõjutada.

Eesti Energia e-teeninduse kasutajaks saavad end registreerida kõik eestimaalased, ka need, kel pole Eesti Energiaga lepingut või kes elavad teiste võrguettevõtjate teeninduspiirkondades üle Eesti. Eesti Energia e-teenindus asub aadressil www.energia.ee.