Iseteenindus

Noored soovivad luua Ida-Virumaale robotiklubi

06.12.2010
Ettevõtluse arendamise programmis Entrum osalevad noored soovivad luua Ida-Virumaale robotiklubi, mis pakuks piirkonna noortele tehnikamaailma avastamisrõõmu.

Laupäeval külastasid Entrumi uute tehnoloogiate labori osalejad Tallinna Tehnikaülikoolis toimuvat rahvusvahelist robotivõistlust Robotex ning kohtusid TTÜ Robotiklubi eestvedajate Martin Kontuse ja Peeter Salongiga. MTÜ TTÜ robotiklubi eestvedajad jagasid noortega oma kogemusi ja teadmisi ning andsid nõu robotiklubi asutamiseks Ida-Virumaal.

TTÜ Robotiklubi juhatuse esimehe Martin Kontuse sõnul pakub oma robotiklubi loomine tehnikahuvilistele noortele erinevaid väljakutseid nii ettevõtluse kui ka tehnika valdkonnas. „Tehnikavaldkonnas tegutseval ettevõtjal peab lisaks majandusteadmistele ja laiale silmaringile olema teadmisi tehnikast ja tehnilist mõtlemist ning olulise eelise annab inseneriharidus. Tehnikavaistu läheb ettevõtjatel väga tihti tarvis, sest selleks, et teha pädevaid juhtimisotsuseid peab firma tippjuht toomisprotsessist ja toote arendamisest aru saama," julgustas Kontus noori teadmisi aktiivselt omandama.

Entrumi juhataja Darja Saare sõnul oli kohtumine väga huvitav, noorte silmad särasid ja mõtlemis- ja arutamisainet jätkus ka peale kohtumise lõppu ning palju räägiti just karjäärivõimalustest. „Viimastel aastatel on noorte seas olnud väga populaarsed juhtimise ja majandusega seotud erialad, kuid TTÜ Robotiklubi tegijad panid mõtlema ka insenerihariduse olulisuse ja eeliste üle," lisas ta.

Lisaks Robotexile külastasid Entrumi uute tehnoloogiate labori töös osalevad noored ka Energia Avastuskeskust ja tutvusid ka sealse ekspositsiooniga.

Ida-Virumaal ei ole praegu ühtegi aktiivselt tegutsevat robotiklubi ning Entrumi programm pakub noortele võimaluse arendada ennast robootika valdkonnas ja luua oma projekt Ida-Virumaale juba 2011 aasta kevadel. Selleks on juba alustatud läbirääkimised Entrum programmi partneriga TTÜ Virumaa Kolledži Noore tehniku klubiga.

Entrum on Eesti Energia poolt algatatud noorte ettevõtlikkuse arendamisele suunatud programm. Entrumi programmist võtab osa üle 600 teadmistejanulist noort erinevatest Ida-Virumaa nurkadest. Entrum annab praktilisi teadmisi kuidas jõuda ideest teostuseni, saavutada eesmärke ja tulemusi.

Pilte Robotexi ja Energia Avastuskeskuse külastusest saab vaadata siit »

Täiendav informatsioon:
Darja Saar
SA Entrum tegevjuht
55656392
[email protected]
www.entrum.ee
Facebook: Entrum