Iseteenindus

Pääsküla majapidamised said voolu tagasi keskööks

02.01.2011
Eile õhtul kell 17.15 toimus avarii Tallinnas, Pääsküla alajaamas, mille tulemusel katkes elektriühendus 3378 majapidamisel. Keskööks olid voolu tagasi saanud ka viimased elektrita majapidamised ja ettevõtted.

Elektrivõrgu taastamiseks lülitasid Jaotusvõrgu rikkebrigaadid enamuse piirkonna alajaamadest ja tarbijatest ümber teisele toitele. Pääsküla toitealajaam varustab elektriga kokku 56 alajaama, millest enamus taaspingestati Kivimäe alajaama poolse reservtoite abil. 15 minutit pärast keskööd toimus osadel majapidamistel Pääskülas veel üks 50-minutiline elektrikatkestus. Selle põhjuseks ei olnud aga rike, vaid esialgse toite asendamine töökindlama lahendusega, et välistada uusi ulatuslikke katkestusi.

Ligi 1000 majapidamist, kelle puhul ei olnud võimalik ümberlülitamist teha, said vooluühenduse tagasi Pääsküla alajaama kaudu, mis pärast remonttööd jälle osaliselt töösse viidi.

Pääsküla piirkonnas kasutatakse reservtoidet kuni kaks nädalat. Selle aja sees ehitab Jaotusvõrk osaliselt hävinenud toitealajaama kõrvale uue ajutise alajaama, kuhu piirkonna tarbijad üle tõstetakse. Seoses tarbijate üleviimisega ajutise alajaama toitele võib Pääskülas toimuda uusi elektrikatkestusi, kuid Jaotusvõrgu kinnitusel ei ole need kindlasti nõnda pikaajalised ja ulatuslikud kui eilne elektrikatkestus. Ettevalmistustööd ajutise alajaama rajamiseks on juba alanud.

Pääsküla alajaama avarii tekkepõhjused on veel väljaselgitamisel. Uue Pääsküla toitealajaama ehitamist alustatakse sel aastal.
Jaotusvõrk palub vabandust kõigi tarbijate ees, kel vooluühendus rikke tõttu katkes.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
marina.bachmann@energia.ee