Iseteenindus

Ando Leppiman: jäätmeid saab Eestis enim väärtustada kasutades neid energia tootmiseks

05.11.2010
Tänasel RagnSellsi jäätmekonverentsil esinenud Eesti Energia Taastuvenergia juhi Ando Leppimani sõnul on võimalik jäätmeid enim väärtustada, võttes need Eestis olulises mahus kasutusele elektri ja soojuse tootmises.

"Kui jäätmekäitlejad tahavad pidada maffiasõda prügi ladestamise õiguste üle, siis jäätmeenergiaplokk sellistes kahtlaste eesmärkidega mängudes osalema ei pea. Elektri ja soojuse tootmine jäätmetest on taaskasutamine ning igal juhul eelistatud tegevus prügilatesse kuhjamise ees. Oktoobris alustasime Irus uue energiaploki ehitust ning juba aastal 2013 hakkab see jäätmeid väärtustama, pakkudes Eesti elanikele soodsamat prügi äraandmistasu ning Tallinna piirkonna elanikele soodsamat soojusehinda," sõnas Leppiman. "Kui täna veel arutatakse kuskil Eestis võimaliku lahendusena ka jäätmealade laiendamise ja nende rahastamise suurendamise üle, siis kõiki teisi tulevikulahendusi arvesse võttes vääriks selline tegevus aasta tarbija-ja loodusvaenlase tiitlit."

"Tänu jäätmeenergiaploki käivitumisele ja ka mõningases mahus jäätmekütuse tootmisele saab juba lähemas tulevikus läbi jäätmete metsa alla vedamise ajajärk ning algab uus, jäätmetest väärtuse loomise aeg. See on hea, sest nii on reaalselt võimalik jõuda meile Euroopa Liidu poolt seatud nõudmiste täitmiseni aastal 2020 kui mitte juba varem," lisas Leppiman.

Tallinna ringkonnakohus tühistas septembri lõpus jäätmeenergiaploki rajamisele seatud õigustõkke, misjärel algasid Iru elektrijaama külje all ehitustööde ettevalmistused. Eesti Energia Iru elektrijaama uus energiaplokk käivitub 2013. aasta kevadel.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]