Iseteenindus

Eesti Energia septembri müügitulemused

02.11.2010
Eesti Energia müüs septembris 810 GWh elektrienergiat, mis on 6,4 protsenti rohkem võrreldes möödunud aasta septembriga.

Reguleeritud hinnaga ehk Eesti suletud turul müüs Eesti Energia septembris 395 GWh elektrienergiat, mis on 25,2 protsenti vähem võrreldes eelmise aasta septembriga. Reguleerimata hindadega ehk avatud turgudel ja elektribörsidel müüs energiaettevõte septembris 415 GWh-d ehk 78,3 protsenti rohkem elektrit kui mullu samal kuul.

Eesti jaeturu klientidele ehk nii suletud kui ka avatud turu klientidele müüs Eesti Energia septembris kokku 436 GWh elektrienergiat, mis on ühe protsendi võrra rohkem kui aasta tagasi. Lätis langes müük kümne protsendi võrra ja kokku müüdi jaeklientidele Lätis 26 GWh elektrienergiat. Leedus moodustas elektrienergia jaemüük septembris 33 GWh. Eelmisel aastal oli Eesti Energia jaemüük Leedus alla 1 GWh.

Septembri müügile mõjus positiivselt jätkuv tööstustoodangu mahu kasv Eestis ja majanduse taastumine.

Elektrienergia müüki Eestis on mõjutanud elektrituru reaalne avamine ja elektribörsi Nord Pool Spot Estlink hinnapiirkonna käivitumine alates 2010. aasta 1. aprillist. Leedu jaemüüki mõjutavad 2010. aastaks sõlmitud müügileping, BaltPool elektribörsi käivitamine seoses elektrituru avamisega 2010. aasta alguses ja uute jaeklientide lisandumine Leedu avatud elektriturul.

Elektrienergia keskmine müügihind Eesti suletud turul ilma võrguteenusteta oli septembris 482 krooni megavatt-tunni eest (kr/MWh). Keskmine baaselektrienergia hind Nord Pooli Estlink hinnapiirkonnas oli septembris keskmiselt 792 kr/MWh ning Nord Pooli Soome hinnapiirkonnas 801 kr/MWh.

Eesti Energia tootis septembris 18,2 tuhat tonni (117 tuhat barrelit) vedelkütuseid, mis on 63,4 protsenti rohkem kui möödunud aasta septembris. Tootmismahtude kasv on tingitud suuremast seadmete töösoleku ajast ja erinevusest remondigraafikutes. Põlevkivist toodetud vedelkütuste müügihinda mõjutab läbi kütteõli maailmaturuhinna toornafta maailmaturuhind – septembris oli Brent toornafta keskmine hind 59,9 eurot barreli eest, mis on 28,8 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta septembriga.

Soojusenergiat müüs Eesti Energia septembris 18 GWh, mis on 3,5 protsendi võrra rohkem kui mullu samal kuul.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]