Iseteenindus

Entrumi programmis osalemiseks registreerus üle 600 noore

25.10.2010
Täna toimus Jõhvi Kontserdimajas Entrumi avasessioon nimega "Julge unistada!", kuhu kogunes üle 600 Entrumi programmis osaleja. Osalejaid tervitasid ja oma kogemusi jagasid olümpiavõitja Gerd Kanter, režissöör Ilmar Raag, laulja Tanja Mihhailova, ansambli AveNue laulja ja ettevõtja Vladimir Tšerdakov, TallinnMusicWeek festivali korraldaja Helen Sildna.

Eesti Energia poolt algatatud noorte ettevõtlikkuse arendamisele suunatud programm Entrum pälvis noorte seas suurt huvi. Entrumi tegevjuhi Darja Saare sõnul ületas nii elav huvi programmi vastu korraldajate ootusi, kuid samas tõestas, et noorte huvi ettevõtlikkuse vastu on väga suur.

„Programmis osalejatele avaneb võimalus tutvuda väga paljude põnevate ja innustavate inimestega, kes jagavad oma elu- ja edulugusid. Programmi raames saavad noored tutvuda erinevate valdkonnaga nagu uued tehnoloogiad, keskkonnateenused ja ökomajandus, teenindussektor, loomemajandus või meedia ning õppida edu saavutamise saladusi," tutvustas Darja Saar Entrumi programmi. Tema sõnul keskendub Entrum noorte koolivälise aja sisukale ja loovat ettevõtlikkust tõstvale täitmisele ning õpetab karjääri planeerimist.

Entrum annab osalejatele ka esimese oma projekti algatamise ja elluviimise kogemuse. Projektide elluviimisel aitavad noori erinevate edukate ettevõtete juhid ja oma valdkonna parimad tippspetsialistid.

Osalejaid tervitanud Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive märkis, et Eesti Energia soovib Entrumi programmi ellukutsuja ja eestvedajana viia noored kokku oma valdkondade parimate tegijatega, kelle elu ja kogemused on inspireerivad, sest nad on ellu viinud oma unistused. „Ma loodan, et inimesed, keda osalejad Entrumi raames kohtavad julgustavad noori liikuma oma unistuste poole, sest nad kõik on saavutanud oma edu olude kiuste," sõnas Liive ja julgustas kõiki osalejaid oma unistused ellu viima.

Entrum on pikaajaline iga-aastane noorte ettevõtlikkuse arendamisele suunatud programm, mis õpetab noortele aktiivses ja kaasahaaravas vormis kuidas olla elus ettevõtlik ja aktiivne. Entrum annab praktilisi teadmisi kuidas jõuda ideest teostuseni, saavutada eesmärke ja tulemusi.

Programmi sihtgrupiks on Ida-Virumaa kaheksast omavalitsusest eesti ja vene suhtluskeelega põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide 15-17 aastased noored. Programm loob täiendavaid võimalusi vähemate võimalustega noortele ning muuhulgas puuetega noortele programmis osalemiseks.

Entrum lähtub oma tegevustes ettevõtlusõppe edendamise kavast, mille väljatöötamist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning mis on üks osa 2007. aasta oktoobris Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Haridus- ja Teadusministeeriumi vahel sõlmitud samateemalise ühisdeklaratsiooni rakendamisest.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]