Iseteenindus

Eesti Energia sai Kohtla-Järve Soojuse osalusele ühe ostupakkumise

20.10.2010
Eesti Energia sai 19.oktoobriks seatud tähtajaks Kohtla-Järve Soojuse osalusele ühe ostupakkumise. Ettevõtte 59,2%-lise osaluse soovib omandada praegu vähemusosalust omav Viru Keemia Grupp.

"Vaatame eile saabunud pakkumise läbi ja asume VKG-ga müügiläbirääkimistesse," sõnas Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik.

Eesti Energia kuulutas Kohtla-Järve Soojuse osaluse avaliku pakkumise välja 28. septembril, et lahendada kujunenud olukord, kus omanike vastuseisu tõttu olid ettevõtte tulevikku puudutavad olulised otsused toppama jäänud.

Avaliku pakkumise korraldamine oli vajalik, et tagada protsessi läbipaistvus ja Eesti Energiale kuuluva vara õiglane müügihind. Eesti Energiale kuuluvate aktsiate alghind oli 87 miljonit krooni.

Kohtla-Järve Soojuse müügitulu oli 31.märtsil lõppenud 2009/10. majandusaastal 118 miljonit krooni ja kasum 3 miljonit krooni.

Kohtla-Järve Soojus varustab soojusega Jõhvi ja Ahtme linna, omades Jõhvi ja Ahtme soojusvõrke ning Ahtme soojuselektrijaama. Eesti Energiale kuulub Kohtla-Järve Soojusest 59,2% ja Viru Keemia Grupile 40,8%. Varem Kohtla-Järve linnale kuulunud osaluse omandas Viru Keemia Grupp aastal 2006.