Iseteenindus

Elektri võrguteenuse hinnatõus selgub pärast läbirääkimisi Konkurentsiametiga

29.09.2010
Oma tänases pressiteates väidab põhivõrguettevõtja Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, et Eesti Energia Jaotusvõrgu poolt ei ole korrektne rõhuda elektrihinna tõusule seoses Eleringi ülekandeteenuse hinnatõusuga.

Selgitan, et tänaseks on Konkurentsiamet kinnitanud vaid Eleringi võrgutasu hinnatõusu. Paratamatult peegeldub see ka lõpptarbija võrguteenuse hinnas. Samas on praegu veel lahtine, kui palju ja millal Jaotusvõrgu võrguteenuse hind tõuseb, sest Konkurentsiametiga läbirääkimised alles käivad.

Võrgutasude tõus on vajalik seoses kasvavate elektrivõrgu hooldus- ja remonttöödega, aga ka võrgu uuendamisega. Eesti Energia Jaotusvõrk esitas märtsikuus Konkurentsiametile taotluse tõsta elektri võrguteenuse hindasid 18,8%. Taotluse mahu määramisel lähtusime kevadisest võrguteenuse müügimahtude prognoosist, mis näitas, et müük väheneb. See tähendas, et ka vahendeid kiirelt vananeva elektrivõrgu hooldamiseks, remondiks ja uuendamiseks jääb vähemaks. Tänaseks on prognoos paranenud ja vastavalt sellele oleme korrigeerinud ka oma taotlust. Kuid nagu öeldud, läbirääkimised käivad ning võrguteenuse võimalik tõus alles selgub.

Uutest võrgutasudest teavitame kohe pärast Konkurentsiametiga peetavate läbirääkimiste lõppu.

Lisainformatsioon:

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]