Iseteenindus

Eesti Energialt 10 000 krooni elektrikilpide rüüstajate tabamise eest

17.09.2010
Kuna viimase kuu aja jooksul on Tallinnas elektrikilpide rüüstamine hüppeliselt sagenenud, kutsub Eesti Energia Jaotusvõrk tallinlasi appi varaste tabamisele. Tähelepanelikele, kelle vihje viib varga või varaste jõukude vahistamiseni, paneb ettevõte välja 10 000-kroonised vaevatasud.

Kuu aja jooksul on Tallinnas rüüstatud 60 kilpi, kõige rohkem vargusi esineb Kalamaja ja Kesklinna piirkonnas. Ainuüksi täna öösel tulid teated vargustest Rohu, Aarde, Roo, Õle, Ristiku, Lille, Saue, Heina, Mooni, Timuti ja Kolde tänavalt.

Eesti Energiaga või ettevõtte alltöövõtjatega seotud isikud kannavad alati logodega tööriietust, samuti on logodega märgistatud kõik tööautod. Elektrikilpide läheduses erariietes tegutsevatest kahtlastest isikutest palub Eesti Energia Jaotusvõrk esmalt teavitada politseid infonumbril 110 ja seejärel ka Eesti Energiat rikkenumbril 1343.

Varaste püüdmiseks teeb Eesti Energia Jaotusvõrk tihedat koostööd politseiga. Muu hulgas suunatakse tähelepanu ka metalli kokkuostupunktidele, kes kilpidest varastatud metalldetaile hoolimata keelust vastu võtavad. Ühtlasi on kõik elektrikilbid ja ka alajaamad lukustatud ning neil on sisenemis- ja lähenemiskeeldu ja ohtu tähistavad märgid. Elektriseadmete varguste tõkestamiseks kasutab Eesti Energia Jaotusvõrk ka mehitatud ja tehnilise valve kombinatsiooni.

Sel aastal on vargused Eesti Energia Jaotusvõrgule tekitanud kahju mitme miljoni krooni ulatuses. Alajaamade vargused tähendavad probleeme ka klientidele, kuna tihtilugu saab varguste tulemusel häiritud elektrivarustus, tekivad ülepinged ning hävib olmeelektroonika või muud tootmisseadmed. Ühtlasi hukkus hiljuti varguse katse tõttu kaks inimest.

Elektrikilbid ja alajaamad on ohtlikud, mistõttu palub Eesti Energia lahtimurtud ustest kindlasti teada anda Eesti Energia rikkenumbril 1343.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]