Iseteenindus

Eesti Energia rikkebrigaadid jätkavad madalpinge rikete likvideerimist

12.08.2010
Eesti Energia rikkebrigaadid on praeguseks likvideerinud valdava osa keskpinge riketest ning tegelevad jätkuvalt madalpinge rikete kõrvaldamisega. Rikkeid likvideeritakse eelkõige vastavalt nendest mõjutatud tarbijate arvule ning kohalike omavalitsuste ja päästeameti piirkondlike kriisireguleerimismeeskondadega kokku lepitud objektide tähtsusele. Rikete kõrvaldamine võib sõltuvalt nende raskusest ja ulatusest kesta veel päevi.

Alates pühapäevast on Eesti Energia ja partnerite rikkebrigaadid taastanud võrguühenduse ligi 35 000 majapidamises. Kuna mõnedes piirkondades on elektrivõrk saanud tõsiselt kannatada ning vajab uuesti ehitamist, võib ligi 500 objektil voolu taastamine võtta aega veel ka järgmise nädala lõpuni.

Rikkeid on jätkuvalt likvideerimas ligi 160 rikkebrigaadi üle Eesti.

Juhul, kui mõnede rikete likvideerimine ületab kehtestatud piirmäära ehk kolme päeva pärast erakorralise sündmuse lõppemist, vähendab Eesti Energia automaatselt kliendi järgmise kuu arvel võrguteenuse tasu. Selleks ei pea kliendid eraldi Eesti Energiasse pöörduma.

Laupäevasele äikesetormile järgnenud päevadel võttis Eesti Energia vastu tavapärasest 10 korda rohkem kliendipöördumisi.

Maia Burlaka
Eesti Energia AS
Jaeäri kommunikatsioonijuht
5225400
[email protected]