Iseteenindus

Elektrikatkestuste ülevaade kell 10.00

10.08.2010
Äikesetormi tagajärjel on Eestis täna kella 10 seisuga elektrita ligi 557 Eesti Energia alajaama ja 6577 klienti. Suurema osa eilsest õhtust elektrita jäänud majapidamistest õnnestus Eesti Energia rikkebrigaadidel õhtu ja öö jooksul taaspingestada. Kokku on rikkeid jätkuvalt likvideerimas 160 Eesti Energia ja partnerite rikkebrigaadi üle Eesti.

Kõige rohkem on rikkeid hetkel Lääne-Virumaal (elektrita on 2294 klienti), Valgamaal (1296) ja Jõgevamaal (1161).

Esmajärjekorras kõrvaldatakse keskpinge rikked, millega on seotud suurem arv tarbijaid. Rikete kõrvaldamine toimub järk-järgult ning sõltuvalt rikete raskusest ja ulatusest võib kesta mitu päeva, mõnedes piirkondades nädala lõpuni. Madalpinge rikete likvideerimine võib kesta kauem. Palume seoses sellega klientidel varuda kannatust.

Eesti Energia rikketeadete teenindamiseks on kaasatud täiendav jõud ning kõik Eesti Energiale edastatud rikketeated on fikseeritud. Elektrikatkestustega seoses on kliendipöördumiste arv 10 korda tavapärasest suurem. Palume korduvalt rikketelefonile mitte helistada, et välistada liinide ummistumist.

Klienditelefon 1545 on ajutiselt suletud, kuna selle teenindajad on samuti suunatud rikkekõnede vastuvõtmisele. Palume vabandust seoses võimalike ebamugavustega ning muude kliendiküsimustega palume pöörduda hiljem.

Elektrikatkestuste puhul palume inimestel varuda joogivett, hoida külmkappi minimaalselt lahti ning mobiiltelefoni akusid hoida erakorraliste kõnede jaoks.

Eesti Energia juhib tähelepanu sellele, et tormi tõttu katkenud elektriliinidele ei tohi mitte mingil juhul läheneda ega neid puudutada. Katkenud elektriliinid võivad olla pinge all ja on eluohtlikud. Katkenud elektriliinidest palume teada anda rikkenumbril 1343.

Ülevaate elektrikatkestustest saab Eesti Energia veebilehel asuvalt kaardilt.
Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]