Iseteenindus

Elektrikatkestuste ülevaade kell 16.00

09.08.2010
Äikesetormi tagajärjel on Eestis kella 16 seisuga elektrita ligi 1660 Eesti Energia alajaama ja 21500 klienti. Rikkeid kõrvaldavad kõik Eesti Energia ja partnerite rikkebrigaadid, töösse on täiendavalt kaasatud ka kõik Eesti Energia Jaotusvõrgu sisemised jõud. Kokku on rikkeid likvideerimas 160 rikkebrigaadi üle Eesti.

Kõige rohkem on rikkeid hetkel Lääne-Virumaal (elektrita on 5657 klienti), Tartumaal (4631), Viljandimaal (1680) ja Jõgevamaal (2975).

Eile õhtul oli äikesetormi tõttu elektrita 3600 alajaama ja 38000 klienti.

Esmajärjekorras kõrvaldatakse keskpinge rikked, millega on seotud suurem arv tarbijaid. Rikete kõrvaldamine toimub järk-järgult ning sõltuvalt rikete raskusest ja ulatusest võib kesta mitu päeva, mõnedes piirkondades nädala lõpuni. Madalpinge rikete likvideerimine võib kesta kauem. Palume seoses sellega klientidel varuda kannatust.

Elektrikatkestuste puhul palume inimestel varuda joogivett, hoida külmkappi minimaalselt lahti ning mobiiltelefoni akusid hoida erakorraliste kõnede jaoks.

Eesti Energia rikketelefoni 1343 teenindamiseks on kaasatud täiendav jõud ning kõik Eesti Energia rikketelefonile saabunud teated on fikseeritud. Palume korduvalt rikketelefonile mitte helistada, et välistada liinide ummistumist.

Klienditelefon 1545 on ajutiselt suletud, kuna selle teenindajad on samuti suunatud rikkekõnede vastuvõtmisele. Palume vabandust seoses võimalike ebamugavustega ning muude kliendiküsimustega palume pöörduda hiljem.

Eesti Energia juhib tähelepanu sellele, et tormi tõttu katkenud elektriliinidele ei tohi mitte mingil juhul läheneda ega neid puudutada. Katkenud elektriliinid võivad olla pinge all ja on eluohtlikud. Katkenud elektriliinidest palume teada anda rikkenumbril 1343.

Ülevaate elektrikatkestustest saab Eesti Energia veebilehel asuvalt kaardilt.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218