Iseteenindus

Eesti Energia toetab Tallinna Tehnikaülikooli 125 000 krooniga

16.11.2010
Täna, 16. novembril kell 14 sõlmivad Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Energia AS lepingu, millega toetatakse TTÜ elektroenergeetika instituuti 125 000 krooniga.

Eesti Energia toel tehakse TTÜ tudengitele õppekäike alajaamadesse, Narva Elektrijaamade Eesti Elektrijaama ning külastatakse Soome hüdro-, tuuma- ja koostootmisjaamu. Aidatakse välja anda elektrisüsteemide alaseid õpikuid ja toetatakse õppejõudude enesetäiendamist välismaal.

TTÜ rektori Andres Keevalliku kinnitusel on Tehnikaülikooli tudengitel ainulaadne võimalus juba õpingute ajal viia end kurssi energiatööstuses toimuvaga. „Meie koostöö on kestnud aastaid – TTÜ on koolitanud Eesti Energiale häid tippjuhte ja spetsialiste, Eesti Energia on aga panustanud palju rahalisi ja muid ressursse, et TTÜ lõpetajad oleksid lisaks teooriatele hästi kursis ka energeetika praktiliste küsimustega," kinnitas rektor Keevallik.

"Eesti Energia tegevuse toetamiseks ja laiendamiseks vajame andekaid kõrgelt haritud spetsialiste ja juhte, kes tulevikus hakkavad vastutama Eesti jaoks strateegiliselt oluliste valdkondade arengu eest. TTÜ-l on selliste spetsialistide ettevalmistamisel võtmeroll ning mul on hea meel, et omalt poolt saame panustada sellesse, et tudengid saaksid kvaliteetse hariduse," sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.

TTÜ ja Eesti Energia on ammused koostööpartnerid – paljud Tehnikaülikooli vilistlased on energiaettevõttes tööl, Eesti Energias käivad praktikal TTÜ tudengid. Samuti annab Eesti Energia igal aastal välja stipendiume kuni viieteistkümnele TTÜ bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengile.

AS Eesti Energia Narva Elektrijaamad ja AS Eesti Energia Kaevandused on TTÜ ausponsorid ning 2009. aastal valiti TTÜ aasta vilistlaseks Sandor Liive.

Lisainfo:
Heddy Ring, Eesti Energia partnersuhete juht, tel 5138 281, [email protected]
professor Heiki Tammoja, TTÜ elektroenergeetika instituudi direktor, tel 5660 3032, [email protected]

Krõõt Nõges
TTÜ pressiesindaja
tel 620 3594
mobiil 53 03 61 63
[email protected]