Iseteenindus

Eesti Energia tarnib VKG-le 600 tuhat tonni põlevkivi

14.01.2013
Eesti Energia Kaevandused ja Viru Keemia Grupp (VKG) sõlmisid lepingu, mille alusel jätkab Eesti Energia Kaevandused VKG-le õlitootmiseks sobiliku tükipõlevkivi tarneid ka pärast täna kehtiva lepingu lõppemist. Täiendav kokkulepe sõlmiti perioodiks 01.04.2013 - 1.01.2014 ning selle alusel müüakse VKG-le kokku ligi 600 tuhat tonni õlirikast tükipõlevkivi.

Eesti Energia Kaevandused toodab täna tükipõlevkivi vaid Estonia kaevanduses, kuhu rajatakse tükikivi laadimiseks vajalik raudtee laadimissõlm.

Eesti Energia Kaevandused varustab põlevkiviga kolme ettevõtet. VKG on klientidest üks pikaajalisemaid. Eesti Energia enda elektri- ja õlitootmine tükipõlevkivi ei kasuta.

„Tarnete kindlustamiseks nii elektri kui ka õlitootjatele tuleb meil suurendada tootmismahte nii Estonia kaevanduses kui ka Narva karjääris," selgitas Eesti Energia Kaevanduste juhatuse liige Veljo Aleksandrov. „Möödunud aastal sulgesime varude ammendumise tõttu Aidu karjääri. Käesoleval aastal lõppeb põlevkivi ka Viru kaevanduses," sõnas ta.

Alates 1. jaanuarist 2012 kuni 31. märtsini 2013 kehtiva lepingu alusel tarnib Eesti Energia Kaevandused VKG-le prognoosi kohaselt ligi 1,6 miljonit tonni õlikivi.

VKG on Eesti erakapitalil põhinev põlevkivist õli tootev ettevõte. Aastas töötleb VKG ümber 2 miljonit tonni põlevkivi, millest toodetud õlist valdav osa läheb ekspordiks. VKG-le kuulub ka Ojamaa põlevkivikaevandus, mis täisvõimsusel töötades toodab aastas kuni 2,5 miljonit tonni põlevkivi.

Eesti Energia Kaevandused on Eesti Energia kontserni kuuluv ettevõte, mis tegeleb põlevkivi kaevandamisega varustamaks elektri- ja õlitootjaid kütuse ning toorainega. Ettevõttel on kaks kaevandust ja üks karjäär ning lisaks raudteeveoga tegelev üksus. Eesti Energia Kaevandused on piirkonna suurim tööandja, andes tööd enam kui 3000 ida-virumaalasele.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
[email protected]
+372 715 12 18
+372 57 830 756