Iseteenindus

Rohelise Energia klientide arv on tõusnud kolmandiku võrra

09.09.2011
Eesti Energia Rohelise Energia tarbijate arv ületas sel nädalal esmakordselt 5000 piiri. Veel aasta alguses oli ettevõttel Rohelise Energia kliente ligi 3700, mis tähendab, et taastuvat elektrienergiat eelistavate klientide arv on tänavu tõusnud rohkem kui kolmandiku võrra.

Eesti Energia energiamüügi juhi Karla Agani sõnul on huvi taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri vastu tõusnud koos keskkonnasäästliku elu- ja mõtteviisi levikuga. „Rohelise Energia klientide hulk moodustab praegu veel vaid pisut üle 1% kõikidest Eesti Energia klientidest, kuid aasta aastasse on tuule- ja hüdroenergiat eelistavate elektritarbijate arv stabiilselt kasvanud. Usume, et samasugune kasv jätkub ka eesolevatel aastatel," rääkis Agan. Ta lisas, et kõik Rohelise Energia kliendid saavad Eesti Energialt garantii, et ettevõte on tõepoolest nende tarbimise ulatuses taastuvat elektrienergiat tootnud.

Eesti Energia müüb Rohelist Energiat nii suletud kui ka avatud elektriturul. Taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit tarbib praegu 4400 koduklienti ja 660 äriklienti. Avatud elektriturul on suurimad Rohelise Energia tarbijad SEB pank ja Rocca al Mare kaubanduskeskus. Ka Eesti Energia tarbib oma 12 kontorihoones Eesti erinevais paigus Rohelist Energiat.

Rohelise Energia tänased kliendid tarbivad sel aastal hinnanguliselt 33 GWh taastuvat elektrit, mida on pea sama palju kui Paide linna aastane tarbimine. Tänu sellele jääb atmosfääri paiskamata ligi 20,8 miljonit kuupmeetrit süsihappegaasi. Sama keskkonnamõju saab saavutada, kui vähendada Eesti teedel sõitvate autode arvu 7000 võrra.

Rohelise Energia märgi all müüb Eesti Energia ainult tuulest ja veest toodetud elektrienergiat, mida eelmisel aastal toodeti kokku 78 GWh. Tuuleenergiat toodab Eesti Energia Baltimaade võimsaimas tuulepargis Aulepas, aga ka Virtsus ja Ruhnu saarel. Peatselt kerkivad uued tuulepargid Narva lähedale suletud tuhaväljale ja Paldiski poolsaarele.

Hüdroenergiat toodab Eesti Energia Keila-Joa ja Linnamäe hüdroelektrijaamades. Hüdroelektrijaamade aastane toodang on kokku 9500 MWh.

Rohelise Energia hind on tavaelektrist veidi kallim. Kodutarbijate seas levinuimas Kodu 1 paketis on hinnaerinevus 1,06 eurosenti/kWh ehk ligi 10%. Eesti Energia garanteerib kõigile Rohelise Energia klientidele, et nende tarbitud koguse ulatuses on igal aastal keskkonnasõbralikku energiat toodetud. Ettevõtte lubadust klientidele on kinnitanud ka sõltumatu audiitorfirma PwC audit.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]