Iseteenindus

Eesti Energia noorteprogramm Entrum pälvis kodanikuühiskonna aasta tegija tiitli

07.03.2012
6. märtsil kuulutas vabaühenduste liit EMSL välja seekordsed kodanikuühiskonna aasta tegijad kuues kategoorias. Ärisektori algatusena tunnustati Eesti Energia tegevust noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi Entrum algataja ja toetajana.

Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive sõnas, et Entrum programmi edu taga on programmis osalevad noored, koostööpartnerid ja muidugi Entrum meeskond ning vabatahtlikud. „Entrum programmi ellu kutsudes tegime me väga põhjalikku tööd oma algatuse ideega. Otsisime just seda kõige olulisemat vajadust, mis Eestile pikas perspektiivis kõige rohkem kasu tooks ja selleks on noorte arendamine," meenutas Sandor Liive Entrum idee sündi. Ta tunnustas hea töö eest SA Entrum tegevjuhti Darja Saart, kelle eestvedamisel on ideest tegelikkus saanud. „Pea kaheaastase Entrum tegutsemisaasta jooksul oleme kogenud, et noored tahavad oma elu ja meie ühiskonda paremaks muuta ning on valmis selle nimel pingutama. Noorte entusiasm on nakatanud ka mitmeid partnereid, kes on oma õla Entrumile alla pannud. Eriline tänu kõigile, kes Entrum programmi panustavad," tänas Sandor Liive kõiki kaastöö eest.

Kodanikuühiskonna aasta tegijaid tunnustas vabaühenduste liit kuues kategoorias. Valiku tegi EMSL-i nõukogu rohkem kui üles seatud 70 kandidaadi hulgast.

Aasta tegijaid valib EMSL alates 1996. aastast.

Kokku tunnustas vabaühenduste liit kodanikuühiskonna aasta tegijaid kuues kategoorias:
  • Ärisektori algatusena tunnustati Eesti Energia tegevust noorte ettevõtlikkuse edendamise programmi Entrum käivitajana ja toetajana.
  • Aasta vabaühenduseks valiti Eesti Kodanikuajakirjanduse Selts.
  • Avaliku sektori esindajana tunnustatakse Eesti Rahvusringhäälingut.
  • Erikategooriana "Aasta hääl" tunnustati MTÜ-d Kodaniku Hääl ja Pühajärve kogukonda.
  • Aasta missiooniinimeseks valiti režissöör Jaan Tootsen.
  • Aasta teo tiitliga tunnustati Kalev/Cramo korvpallimeeskonna abi Terese Mäeveerule.Auhinna andis üle Riigikogu esimees Ene Ergma.