Iseteenindus

Eesti Energia töötajad annavad koolides energiasäästu tunde

05.11.2012
Sel nädalal viivad Eesti Energia töötajad ligi 25 koolis Tallinnas ja Harjumaal läbi energiasäästu tunnid 3.-4. klassi õpilastele. Kokku saavad energiasäästust teadmisi seeläbi pea 600 last. Eesti Energia korraldab projekti seoses sel nädalal toimuva energiasäästunädalaga.

Kui varasematel aastatel on Eesti Energia keskendunud energiasäästu teavitustöös vaid täiskasvanutele, siis sel aastal pöörab ettevõte tähelepanu ka laste teadlikkusele. „Säästmine on hoiak, mille kujundamisel on tähtis roll nii kodul kui ka koolil. Juba varases eas omandatud õiged harjumused aitavad energiat kokku hoida suurema pingutuseta," sõnas Marja-Liisa Alop, Eesti Energia energiasäästu valdkonna juht. Ta lisas, et pea igas kodus on võimalik käitumisharjumusi muutes energia kokkuhoiuks midagi ära teha.

Energiasäästu koolitunni eesmärk on tutvustada lastele, kust tuleb energia ning panna neid mõtlema sellele, miks ei ole mõistlik energiat raisata. Tunni tarbeks on Eesti Energia koos õpetajatega koostanud 3.-4. klassidele mõeldud mängulise ja hariva õppematerjali, mida jagatakse uue aasta alguses ka kõigi Eesti üldhariduskoolidega.

Samal ajal jätkub teadlikkuse tõstmine ka täiskasvanute seas. "Kutsume kõiki inimesi, kes tahavad energiat ja raha säästa, täitma Eesti Energia e-teeninduses oma energiaprofiili. Profiil annab personaalse ülevaate sellest, kuhu täitja majapidamises energiat kulub ning kui palju raha võiks eri tegevuste läbi aastas kokku hoida," rääkis Alop. Tänaseks on ettevõtte e-teeninduses oma energiaprofiili täitnud juba ligi 7000 inimest.

Eesti Energia on energia säästmisega seonduva teabe koondanud oma veebilehele www.energia.ee/kokkuhoid.

Tänavu juba neljandat aastat toimuva energiasäästunädala korraldajad on Tartu Regiooni Energiaagentuur ja KredEx, Eesti Energia, Eesti Korteriühistute Liit, Säästva Eesti Instituut, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Swedbank, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Tartu Teaduspark.

Energiasäästunädala kodulehelt www.energiatark.ee leiab infot nädala raames toimuvatest üritustest ja osalevatest organisatsioonidest ning häid nõuandeid üldiseks säästlikuks käitumiseks.

Katriin Loorents
Eesti Energia
5157641
7152219
[email protected]