Iseteenindus

Eesti Energia: igas majapidamises on varjatud energiatarbimist

03.11.2011
Järgmisel nädalal toimub Eestis iga-aastane Energiasäästunädal. Eesti Energia energiasäästu valdkonna juht Marja-Liisa Alop leiab, et kui astuda vaid ühe sammu energiasäästu suunas, võiks selleks olla Eesti Energia e-teeninduses energiaprofiili täitmine. Energiaprofiili täitnute vahel loosib Eesti Energia 27. novembril välja ülisäästliku nõudepesumasina, mis kulutab võrreldes kraani all nõude pesemisega 94% vähem vett ja ligi 63% vähem energiat.

„Energiasäästu puhul on oluline mõista, et see on jõukohane kõigile. Ruumist lahkudes tulede kustutamise kõrval on veel palju võimalusi, millest ei olda teadlikud – kodutehnikas ooterežiimid, valgustuse valik, energiasääst toiduvalmistamisel, veeboilerite temperatuurid ja regulaarne hooldus, veesäästlikud segistiotsikud jne. Eesti Energia energiaprofiil ja energiasäästuveeb leiavad igas majapidamises üles varjatud energiatarbimise ja pakuvad lahenduse, kuidas seda vältida või vähendada," sõnas Marja-Liisa Alop.

Üheks varjatud energiakulu kohaks on nõude pesemine jooksva kraanivee all. Enamikes Eesti kodudes pestakse nõusid voolava vee all kraanikausis ja soovitus soetada nõudepesumasin kordub seepärast energiaprofiilides palju. „Nõudepesumasin näib esmapilgul paljudele ilmselt kalli mugavusvalikuna, kuid tegelikult on see ka majanduslikult väga mõistlik otsus. Võrreldes käsitsi pesemisega suudavad uued vee- ja energiasäästlikud nõudepesumasinad kulutada keskmiselt ligi 90% vähem vett ja ligi 60% vähem energiat, mis kuluks muidu vee soojendamiseks. Keskmise 4-liikmelise pere puhul tasub energiasäästlik nõudepesumasin end ära vähem kui 6 aastaga, samas kvaliteetse nõudepesumasina eluiga on sellest palju pikem," selgitas Eesti Energia energiasäästuvaldkonna juht, miks valiti energiaprofiili täitnute vahel loosimiseks just nõudepesumasin.

Lisaks üksikasjalikule ülevaatele oma elektri-, kütte- ja veekuludest ja konkreetsetest kokkuhoiu võimalustest on Eesti Energia e-teeninduses võimalik oma profiili ja kulusid kõrvutada teiste täidetud profiilide koondtulemustega. Eesti Energia e-teenindusse saavad sisse logida ka inimesed, kes ei ole ettevõtte kliendid. Energiaprofiili on võimalik täita nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Eesti Energia e-teenindusse saab sisse logida aadressil www.energia.ee

7. -13. novembril toimuvat energiasäästunädalat peetakse Eestis kolmandat aastat järjest. Energiasäästunädalat korraldavad Tartu Regiooni Energiaagentuur, KredEx, Eesti Energia, Keskkonna Investeeringute Keskus, Eesti Korteriühistute Liit, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Swedbank, Säästva Eesti Instituut.

Lisainformatsioon:
Reimo Raja
Eesti Energia pressiesindaja
715 12 18
566 19 659