Iseteenindus

Narva Energiajooks toob piirilinna tänavatele sporti ja kultuuri

02.08.2012
Täpselt kümne päeva pärast, 11. augustil startivale Narva Energiajooksule on registreerunud juba ligi 2300 osalejat. Teist aastat Eesti Energia toetusel toimuv rahvaspordiüritus pakub lisaks liikumisvõimalusele ka kultuurielamusi.

Eelmisel aastal alguse saanud Narva Energiajooks on võitnud Eesti kultuuri- ja spordisündmuste kalendris tähtsa koha. „Narva Energiajooks ei ole ainult spordisündmus. See on kogupereüritus, kus on ühendatud sport ja võimalus tutvuda Ida-Virumaa vaatamisväärsuste ajalooga," sõnab Eesti Energia juhatuse liige Sandor Liive. „Narva Energiajooks on soojalt vastu võetud ja huvilisi tuleb järjest juurde. Narva on Eesti jaoks olnud oluline läbi ajaloo. Ida-Virumaal tegutsedes väärtustame seda piirkonda ning läbi rahvaspordisündmuse soovime seda huvitavat ja ilusat paika tutvustada kogu Eestile," lisab Liive.

„Energiajooks on mõeldud nii tervisespordiharrastajale kui ka tõsisemale jooksjale. 7 km rajal saab joosta nii ajavõtuga kui ajavõtuta ja kes joosta ei soovi, saab 7 km raja läbida kõndides. 21,1 kilomeetrisel rajal toimuvad Eesti meistrivõistlused poolmaratonis. Väikeseid osalejaid ootab tasuta lastejooks," tutvustab peakorraldaja Mati Lilliallik sportlikumat osa päevast. „Pärast sporti pakub elamust Narva ajaloofestival, mille kõrghetkeks on etendus „Narva lahing". Samuti saavad osalejad osa meeleolukast Eduard Tomani kontserdist," võtab Lilliallik kultuuri- ja spordisündmuse kokku.

Kõiki Narva Energiajooksu osalejaid ootavad tervisespordist saadav hea enesetunne, tasuta festival ja kontsert ning kingituseks kruiis Helsingisse Viking Line´ilt.

Narva Energiajooksu rada on Euroopa Liidu kõige piiripealsem, möödudes mitmest Narva vaatamisväärsusest. Linna tänavate korrastustööde tõttu on jooksutrassis sel aastal eelmise aastaga võrreldes muudatusi. Raja kaardi leiab www.jooks.ee

Heategevusliku panusena annetatakse ka sel aastal osa osalustasudest Narva Pähklimäe terviseraja arendamiseks.

Registreerumine ja info: www.jooks.ee/narva

Lisainfo:
Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
[email protected]

Mati Lilliallik
MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi
52 13331
[email protected]
www.jooks.ee/narva