Iseteenindus

Eesti Energia muudab tähtajaliste lepingute tingimusi

23.10.2012

Võttes arvesse justiitsministeeriumi ja tarbijakaitseameti tõlgendust võlaõigusseaduse osas, muudab Eesti Energia koduklientide lepingutingimusi ja võtab järgmisest esmaspäevast kasutusele ka uued hinnakujunduse põhimõtted.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink rõhutas, et Eesti Energia eesmärk on pakkuda oma klientidele üheselt selgeid tootelahendusi. "Ehkki tänane võlaõigusseadus lubab meie hinnangul ka teistsugust tõlgendust, võtame edasiste arusaamatuste vältimiseks koduklientide elektrilepingutest välja punkti, mis käsitleb tähtajaliste lepingute ennetähtajalise lõpetamise tasu," ütles ta. Koduklientidel on seega võimalik tähtajalisi lepinguid katkestada 1-kuulise etteteatamisajaga. Samas tähendab muudatus ka seda, et tähtajaliste lepingute ennetähtaegse katkestamise risk hakkab nüüdsest kajastuma elektri kilovatt-tunni hinnas.

Eesti Energia viib käesoleva nädala jooksul muudatused sisse oma infosüsteemidesse ning uued lepingupõhjad ja hinnad võetakse kasutusele esmaspäeval, 29. oktoobril. "Kliendid, kes on tänaseks meiega lepingu sõlminud, ei pea muretsema, sest hind jääb nende praegustes lepingutes samaks, ent lepingu ennetähtaegse lõpetamise korral ei tule ka neil tasu maksta. Kliendid, kes soovivad meiega sel nädalal lepingut sõlmida, ei pea samuti oma otsust edasi lükkama. Ehkki selle nädala lõpuni on lepingutingimustes kõnealune punkt veel sees, ei tule klientidel lepingu katkestamisel tasu maksta," kinnitas Rink.

Oluline on tähele panna, et küsimuse all olev võlaõigusseaduse punkt ei puuduta juriidiliste isikute elektrilepinguid, sh korteriühistuid, kes soovivad sõlmida elektrilepingut ühistu nimele. Juriidilistest isikutest klientide lepingutesse jäävad tähtajaliste lepingute katkestamise tasud sisse ning nende klientide tänastesse lepingutesse ja hinnakujundusse muudatusi ei tule.

Eesti Energia esitab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juures tegutsevale elektrituru ümarlauale ettepaneku algatada kehtiva võlaõigusseaduse täiendamine. "Elektriturg on täiesti uus turg ning siin kehtivad teatud erisused. Et tagada kõigi turuosaliste – nii müüjate kui klientide – jaoks parimaid tingimused, tuleks tänane võlaõigusseadus üle vaadata. Kliendid võidavad seeläbi soodsama hinna ning läbipaistvamad lepingutingimused," rõhutas Rink.

Loe lähemalt sellest, miks kasutatakse elektrilepingutes tavaliselt ennetähtaegset lepingu lõpetamise tasu »

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
[email protected]