Iseteenindus

Ida-Virumaal startis noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm Entrum

30.09.2010
Ida-Virumaal startis noorte ettevõtlikkuse arendamisele suunatud programm Entrum. Entrum on Eesti Energia poolt ellu kutsutud eesmärgiga õpetada noortele aktiivses ja kaasahaaravas vormis kuidas olla elus ettevõtlik ja aktiivne.

„Entrum süstib noortesse positiivset energiat ja eneseusku, julgustab ja annab ka praktilisi teadmisi ning tuge edu saavutamiseks," sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. „Elu soosib aktiivseid, ettevõtlikke, positiivse ellusuhtumisega inimesi, kes juhivad oma elu, teevad oma valikuid ise ja julgevad otsustada. Me soovime, et igal noorel oleks võimalus leida ja arendada endas neid omadusi," lisas Liive ning julgustas kõiki noori liituma Entrumi programmiga.

„Ma loodan, et nii mõnestki programmi raames sündinud ideest saab edulugu ja õppeaasta lõpus kuuleme edukalt elluviidud projektidest. Kindlasti saab see aasta olema igale programmis osalejale julgustav ja inspireeriv," julgustas Liive.

Ettevõtlikkuse arenguprogramm Entrum koosneb igakuistest ettevõtlikkuse sessioonidest, kokku toimub kaheksa sessiooni ehk õppepäeva. Osalejaid ootavad kaasahaaravad ja inspireerivad kohtumised tuntud ettevõtlike inimestega erinevatest eluvaldkondadest, kes jagavad oma teadmisi ja kogemusi. Programmi mentorid aitavad noori saadud teadmiste rakendamisel ning oma projektide käivitamisel. Õppeaasta lõpeb ettevõtlikkust arendavate projektide konkursiga.

Programmi patroonid on olümpiavõitja Gerd Kanter, režissöör Ilmar Raag, TallinnMusicWeek korraldaja Helen Sildna, AveNue solist Vladimir Tšerdakov ja laulja Tanja Mihhailova.

Ettevõtlikkuse arenguprogrammis on oodatud osalema eesti ja vene suhtluskeelega põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekoolide 15-17 aastased noored. Programm loob täiendavaid võimalusi vähemate võimalustega noortele ning ka puuetega noortele programmis osalemiseks.

2010/2011 õppeaastal on Entrum programmiga kutsutud liituma Narva, Vaivara valla, Sillamäe, Toila valla, Jõhvi valla, Kohtla-Järve, Kohtla-Nõmme valla ja Kiviõli noored.

Entrum annab praktilisi teadmisi kuidas jõuda ideest teostuseni, saavutada eesmärke ja tulemusi. Programm keskendub noorte koolivälise aja sisukale, loovat ettevõtlikkust tõstvale täitmisele, propageerib aktiivset ellusuhtumist ja karjääri planeerimist.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]