Iseteenindus

Standard & Poor's muutis Eesti Energia krediidireitingut

08.07.2010
Rahvusvaheline krediidireitingufirma Standard & Poor's Ratings Services alandas täna Eesti Energia pikaajaliste võlakohustuste reitingu ühe astme võrra tasemele BBB+. Reitingu väljavaade on stabiilne.

Reitinguagentuuri hinnangul on krediidireitingu alandamine seotud põhivõrguettevõtja Elering eraldamisega Eesti Energia kontsernist käesoleva aasta jaanuaris. Mõju avaldas ka suuremahulisest investeerimiskavast tulenev eeldatav võlakohustuste kasv.

Eesti Energia krediidireitingut toetab valitsuse tugi ettevõtte tegevusele. Toetuse vähenemine ja investeerimiskava läbiviimine ilma täiendava omakapitali lisandumiseta võib mõjutada ka reitingut. Standard & Poor'si arvamusel ei tohiks Eesti Energia uue reitingu säilitamiseks ületada võlataset, mis on võrdne kolmekordse kulumieelse ärikasumiga (EBITDA).

Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik ütles reitinguagentuuri otsust kommenteerides, et krediidireitingu alandamisel pole olulist mõju Eesti Energia finantssuutlikkusele ega laenuvõimele ning olemasolev reitingutase tagab ettevõttele piisava finantspaindlikkuse. Krediidireitingu stabiilne väljavaade lisab kindlust Eesti Energia investeerimiskava saavutatavuse osas, kuna reitinguagentuuri analüüs on selle mahuga arvestanud.

Eesti Energia sai esimese krediidireitingu 2002. aastal. Siis andsid reitinguagentuurid Moody's Investor Service ja Standard & Poor's Eesti Energiale pikaajaliste võlakohustuste reitinguks vastavalt Baa1 ja A-. Viimane muutus Eesti Energia krediidireitingus toimus 2006. aastal, kui Moody's tõstis krediidireitingu A1 tasemele. Standard & Poor's Ratings Services muutis Eesti Energia krediidireitingu väljavaate negatiivseks 2007. aasta augustis.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
marina.bachmann@energia.ee