Iseteenindus

Eesti Energia müüb Televõrgu AS-i Tele2 Eestile

16.01.2012
Eesti Energia ja Tele2 Eesti sõlmisid täna lepingu Eesti Energia tütarettevõtte Televõrgu AS-i müügiks 25 miljoni euroga. Eesti üks juhtivad telekommunikatsiooni ettevõtteid Televõrgu AS haldab üle-Eestilist fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku ning pakub Kõu internetiteenuseid.

„Televõrk on nutikast äriideest sündinud edulugu. 2001. aastal otsustasime kõrgepingevõrgu piksekaitsetrossi paigaldamisel panna sinna sisse ka fiiberoptilise kaabli. Sellega tekkis Eestisse uus, alternatiivne magistraalsidevõrk ja kunagisest Eesti Energia sideosakonnast sai edukalt toimiv äri," rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. „Hiljem asusime esimesena Eestis pakkuma üle riigi levivat, piiramatu andmemahu ja fikseeritud kuutasuga mobiilset internetti," lisas Liive.

"Televõrgu äri konkurentsis püsimine eeldab järgmist arendust. Samas tähendab see ka märkimisväärseid investeeringuid. Eesti Energia lähiaastate investeeringute mahte ja prioriteete arvestades ei ole meil võimalik telekommunikatsioonivõrku piisavalt palju ja piisavalt kiireid investeeringuid suunata," selgitas Liive. "Tele2 Eestil on valdkonnas pikaajaline edukas kogemus, tahe ja võimalused Televõrgu äri järgmisele tasemele viia."

Televõrgu väärtuseks kujunes müügitehingu tulemusel 25 miljonit eurot ja tehing jõustub pärast Konkurentsiameti heakskiitu. Eesti Energiat nõustasid Televõrgu müügitehingu juures SEB Enskilda ja advokaadibüroo Sorainen.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul võimaldab Televõrgu omandamine ettevõttel 2025. aastani kasutada üle-Eestilist elektri magistraalliinidel jooksvat fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku, mille teenuseid osteti seni sisse. "Ostuga tagame oma klientidele läbi tehnilise sõltumatuse parimad hinnad ja valmisoleku järjest kasvavaks andmeedastusmahuks," ütles Ubartas.

Mindaugas Ubartase sõnul loob Televõrgu omandamine ettevõttele uued arengusuunad ning suurendab korporatiivklientidele pakutavate teenuste mahtu ja valikut.

Kõu internetiteenust hakkab Tele2 Eesti osutama alates 1. juulist 2012. Kuni selle ajani kestab üleminekuperiood, mille jooksul ei muutu klientide jaoks teenuses, klienditeeninduses ega arvelduses midagi. Kõu kliendid saavad jätkuvalt pöörduda Kõu klienditelefonile 715 0715 või saata e-kirju aadressile [email protected]. Eesti Energia informeerib Kõu kliente tänasest lepingu allkirjastamisest personaalse kirja teel. Täpsem informatsioon Kõu teeninduse ülevõtmise kohta Tele2 poolt saadetakse Kõu klientidele aegsasti enne 1. juulit 2012.

Televõrgu AS asutati 2001. aastal. Televõrgu käsutuses on 2025. aastani 1600 kilomeetrit fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku ning 135 tugijaama, mis võimaldavad üle Eesti kanda ülikiirelt suuri andme- ning kõneside mahtusid. Läbi allianssi "Baltic Optical Network" on Televõrk juhtiv andmesideoperaator ka Baltikumis. Televõrk hakkas 2007. aastal pakkuma Eesti esimest mobiilset Kõu internetiteenust, millel on tänaseks ligi 20 000 kasutajat. Televõrgu 2010. aasta käive oli 14,2 miljonit ning puhaskasum on 3,1 miljonit eurot.

Tele2 Eesti pakub alati parima hinnaga kvaliteetseid mobiil- ja andmesideteenuseid nii era- kui äriklientidele. Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 490 000 kliendile. Tele2 kuulub rahvusvahelisse Tele2 gruppi, millel on ülemaailmselt 34 miljonit klienti kokku 11 riigis. Tele2 on alates asutamisest aastal 1993 astunud vastu endistele riiklikele monopolidele ning turuliidritele. Tele2 on 1996. aastast NASDAQ OMX Stockholmi börsi liige.

Lisainformatsioon:

Katriin Loorents
Eesti Energia jaeäri kommunikatsioonijuht
5157641
7152219
[email protected]

Mindaugas Ubartas
Tele2 Eesti AS
Juhatuse esimees
5505295
[email protected]