Iseteenindus

Jaotusvõrk testib riketest SMSiga teavitamist

15.11.2011
Sel nädalal alustab Eesti Energia Jaotusvõrk pilootprojektiga, millega soovib koguda klientide tagasisidet elektririketest SMSi teel teavitamisele. Kui eesoleval talvel Raplamaal läbiviidav testprojekt edukaks osutub, plaanitakse SMS-teavitusega jätkata ja laiendada seda üle Eesti.

Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere sõnul ei saa võrgu uuendamisega elektrikatkestusi vähendada üleöö ja seda enam tuleb ettevõttel tähelepanu pöörata ka teistele võimalustele parema teenuse pakkumiseks.

Plaanitav SMS-teavitus lähtub klientide soovist riketest operatiivsemalt infot saada. „Tahame, et elektririkke korral ei peaks klient meiega ühendust võtma, vaid vastupidi – saadame talle ise SMSi teel teate, et tegeleme rikke kõrvaldamisega ja anname teada ka oletatava voolu taastamise aja. Samuti informeerime sõnumiga, kui kliendil on vool meie andmetel taastatud," selgitas Mere plaanitavat uut teavitusviisi.

Sobiva suurusega maakonna ja erinevat tüüpi võrgu tõttu viib Jaotusvõrk SMS-teavituse pilootprojekti läbi Raplamaal. Testimine kestab kuni 1. märtsini 2012 ja prognoosi kohaselt osaleb selles ligikaudu 12 000 koduklienti. Testi tulemuse ja klientidelt saadava tagasiside põhjal otsustatakse, kas jätkata sellise teenusega ja laiendada seda üle Eesti.

Plaanitav uus teavitusviis ei puuduta elektrivõrgu tööde jaoks vajalikke plaanilisi katkestusi, nendest teavitab Jaotusvõrk sarnaselt senisele klienti vähemalt kaks päeva ette.

Lisainformatsioon:

Reimo Raja
Eesti Energia pressiesindaja
715 12 18
566 19 659