Iseteenindus

Kaks Eesti Energia töötajat pälvisid teenetemärgi

07.02.2013
Tänavu Eesti Vabariigi presidendilt riikliku autasu saanud 99 inimese seas on kaks Eesti Energia töötajat. Vladimir Olissovile määrati tööalase panuse eest Valgetähe V klassi teenetemärk ning Valery Baluevi pälvis Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi.

Valgetähe V klassi teenetemärgi vääriliseks peeti tänavu 20 inimest. Narva elektrijaamade tehnikajuht Vladimir Olissov sai teenetemärgi selle eest, et töötas välja tõhusa meetodi, mille abil saab vähendada vääveldioksiidi heitmeid vanade põlevkivikatelde suitsugaasides.

„On märkimisväärne, et heitmete vähendamise lahenduse töötasid välja meie oma insenerid Narva elektrijaamade tehnikajuhi Vladimir Olissovi eestvedamisel. Töö tulemusena tagasime Narva elektrijaamade tootmisvõimekuse senisel tasemel vaatamata ligi kolm korda karmimale väävliheitmete piirangule," kommenteeris Olissovi panust Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo.

Uuenduslik lahendus võeti Narva elektrijaamades kasutusele 2012. aasta alguses. Väävlipuhastusseadmetega plokkides elektrikogus suurenes eelmisel aastal esialgsete plaanidega võrreldes pea kolm korda, samas vähenesid vääveldioksiidi heitmed.

Eesti Energia kaevanduste elekter-gaasikeevitajale Valery Baluevile omistati teenetemärk aktiivse doonorluse eest. Logistikaettevõtte veeremiteenistuse juhataja Pavel Sergeev ütleb, et Valery on usaldusväärne, tähelepanelik, vastutulelik ja seltsiv inimene. „Ta on alati valmis teistele appi tulema, võib isegi öelda, et ta ei ütle kellelegi ära. Nii et ega ma väga imestunud ei olegi, et ta asutasu saab, see sobib talle täiesti," rääkis Sergeev.

Eesti Energia õnnitleb teenetemärgi saajaid!