Iseteenindus

Jaotusvõrk on jõulutormist tingitud elektrikatkestused likvideerinud

04.01.2012
Tänaseks on voolu tagasi saanud viimased Jaotusvõrgu kliendid, kel kadus elekter möödunud nädala tormide tõttu. Kui mõni majapidamine on veel eelmisest nädalast vooluta, palub Jaotusvõrk sellest teada anda.

„Brigaadid lõpetasid öösel ja hommikul kõige viimaseid liinilõike, mis varustasid üksikuid majapidamisi, kuid nõudsid suuremaid ehitustöid. Nüüd peaks meie andmetel olema kõikidel elekter tagasi, kuid purustatud liinide parandamist ja mastide kindlamat paigaldamist jätkame veel mitme nädala jooksul," rääkis Jaotusvõrgu juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. Kui mõni majapidamine on siiski veel möödunud nädalast vooluta, palume sellest teada anda rikketelefonil 1343.

Esialgsetel andmetel viisid 26. detsembri torm ja sellele järgnenud tuulised päevad elektrivoolu ligikaudu 175 000 majapidamiselt ning torm puudutas pea kõiki piirkondi Eestis. „Osasid klienditeateid veel töötleme ja võtame välja topeltandmed, siis selgub ka lõplik number. Kuid selge on see, et nii mõjutatud klientide arvult kui ka kahjustustelt elektrivõrgule oli tegemist viimase kümnendi ühe suurima tormiga," lisas Tõnne.

Inimestele aitasid voolu tagasi tuua kokku 168 Jaotusvõrgu ja partnerite brigaadi. Jaotusvõrgu partneriteks olid rikete likvideerimisel Empower, Eltel Networks, Eesti Energia Võrguehitus, Särts, Virtel Group, Lepna Elekter, ADD Eriehitustööd, Arendus & Haldus, KH Energia Konsult, Corle, KE Elekt, TAA Elekter, Ehitusteenus, Pental Elekter, E.R.H.E.S Elekter, VPR Elekter, Neith Elekter, Firstel Group, Elektritsentrum, Kagu Elekter, Armoteenus, Edmest, EDM, Tõrva Elekter, Meedla Trans, Rito Elektritööd, Clougrupp, L.T.V Projekt, Elero, Väino ja Ko, TRIGER-E, Prosystem, Oom Konsult, Elrek-Mont, Kivikodu ja Võsa Elektritööd. Tänuväärset abi osutasid Päästeamet ja Kaitsevägi, kes aitasid liinitrassidelt eemaldada murdunud puid.

Tänaseks lubab ilmateade taas tuule tugevnemist ja brigaadid on kõrgendatud valmisolekus, et võimalikke elektrikatkestusi likvideerida esimesel võimalusel.

Elektrikatkestustest palume teada anda helistades või saates SMS-i rikketelefonile 1343 või veebilehe www.energia.ee kaudu. Elektrikatkestuse tekkides palume enne rikkenumbrile helistamist oodata 15-20 minutit, kuna selle ajaga jõuab katkestuse info andmebaasi ja siis oskab klienditeenindaja rikke likvideerimise kohta juba täpsemat infot anda.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi. Katkenud liinidest palume teada anda rikketelefonil 1343.

Meediakontakt:

Tuuli Sokmann
Eesti Energia jaeäri kommunikatsioonispetsialist
Tel 5122562