Iseteenindus

Annelinna pingetõusu põhjustas alajaama remonditööde käigus valesti seadistatud automaatika

23.10.2008

Sel nädalal oma töö lõpetanud Eesti Energia uurimiskomisjon tuvastas, et  2. oktoobril Tartu Annelinnas elektrivoolu pinge üle normi tõusmise põhjus oli  Anne alajaama renoveerimistööde käigus tehtud automaatikaseadmete ekslik ümberühendamine.

Üle lubatud normi tõusnud pinge tõttu võisid rikki minna elektrivõrku ühendatud kodu- ja elektroonikaseadmed. Praeguseks on Eesti Energia hüvitamiseks oma klientidelt vastu võtnud elektroonikaseadmete remondi- või taastamisarved ligi 300 tuhande krooni väärtuses.

Klientidel, kes ei ole veel Eesti Energiat kõnealuse pingetõusu tõttu rikki läinud elektriseadmetest teavitanud, palume seda teha Eesti Energia Tartu klienditeeninduses või posti teel. Klienditeenindusse tulles tuleb kaasa võtta või posti panna seadmete remondi- või taastamistööde arved.

Pingetõusu tõttu said peamiselt kannatada elektriseadmete toiteplokid, mille taastamiskulud ühe seadme kohta jäävad valdavalt alla tuhande krooni. Pingetõus viis rivist välja ka mõned Ihaste piirkonna küttesüsteemide elektroonikaseadmed, kannatada said firma Grüne Fee kasvuhoonete juhtimissüsteemid ning Starmani sidevõrgu seadmed.

Sarnaste juhtumite ärahoidmiseks tulevikus täiendab Eesti Energia oma remonditööde läbiviimise protsesse ning viib läbi vastavate töötajate täiendava koolituse ning juhendamise.