Iseteenindus

Põhjamaade energiabörsi Nord Pool´i Baltimaadesse laienemise esimene võimalik tähtaeg on 2009.a. 1. juuli

28.08.2008
Põhjamaade energiabörsi Nord Pool´i poolt eelmise aasta novembris algatatud projekti NPS Baltic raames on osapoolte vahel jõutud selgusele, et esimene võimalik kauplemise alustamise tähtaeg on 2009. aasta 1. juuli.

Tähtaja edasilükkamine on eelkõige seotud vajadusega sisse viia vastavad muudatused Eestis täna kehtivasse seadusandlusesse.

OÜ Põhivõrk juhatuse esimehe Lembit Vali sõnul on seadusemuudatused eelkõige seotud vajadusega sätestada vabatarbijate õigused ja kohustused vabaturul tegutsemiseks ja samuti vajavad ülevaatamist ja täpsustamist õigused ja piirangud kolmandatest maadest elektrienergia importimisel.

NPS Batic projekti esmase ülesandena leppisid osapooled kokku Eesti-Soome merekaabli Estlink lõunapoolses otsas eraldi hinnapiirkonna loomises. See võimaldab tulevikus kasutada Estlinki merekaablit efektiivsemalt ning senisest rohkem turule orienteeritult. Plaani kohaselt avatakse osa merekaabli võimsusest Nord Pool’i oksjonite jaoks ja elektrienergia tunnihind hakkab kujunema oksjonil otseselt kõigi turuosaliste kauplemise tulemusena.

NPS Baltic projekti osapoolteks on Nord Pool Spot AS, AS Latvenergo, Lietuvos Energija AB, Finestlink OY, Eesti Energia AS, Nordic Energy Link, Fingrid OY ja OÜ Põhivõrk.

Loe lisaks: Põhjamaade energiabörs Nord Pool alustas ettevalmistusi laienemiseks Baltikumi Lisainformatsioon:
Ingrid Arus
OÜ Põhivõrk
Elektriturgude arendusjuht
T: 71 51 248
[email protected]

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
T: +372 71 51 218
M: +372 53 411 813
F: + 372 715 28 06
[email protected]