Iseteenindus

Eesti Energia tuumaenergiaalaseid projekte asub juhtima Andres Tropp

18.08.2008

Tänasest, 18. augustist, asub Eesti Energia kontserni tuumaenergiaalaseid projekte juhtima Andres Tropp (37).

Viimased neli aastat Eesti suursaadikuna Leedus töötanud Andres Troppi ülesandeks Eesti Energias saab olema nii Leedu kui ka teiste võimalike tuumaenergialaste projektide koordineerimine.

"Eesti Energia on võtnud eesmärgiks mitmekesistada oma elektritootmisportfelli. Lisaks põlevkivile hoiame oma pilgud taastuvenergia ja tuumaenergia projektidel," rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. Liive sõnul on tuumaenergiale keskendunud inimese tööleasumine Eesti Energiasse konkreetne samm uute võimaluste leidmise ning mõistlike projektidega edasi liikumise suunas. "Andres Tropp on kindlasti väga võimekas juht ja mitmekülgse kogemusega mees väljakutsuvate riikidevaheliste suurprojektide eestvedajaks," lisas Liive.

“Balti regiooni energeetikas seisavad ees huvitavad arengud, mis näevad ette riikide ja ettevõtete vahelise tihendatud koostöö vajadust. Viimased arengud näitavad, et ka tuumaenergeetikal on siin oluline roll täita,” rääkis Balti regiooni energiaturu eesseisvatest muutustest Andres Tropp. Ta lisas, et Eesti Energia osalemine Leedu uue tuumajaama projektis on viimase suhtes heaks näiteks ning avaldas lootust, et suudab selliste unikaalsete projektide realiseerumisele kaasa aidata.

Andres on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli majandus- ja sotsiaalteaduskonna agraarökonoomika ja turunduse instituudi turunduse ja juhtimise eriala magistri kraadiga. Enne Eesti Energiasse tööle asumist töötas Andres Eesti suursaadikuna Leedus, varem majandusdiplomaadina Eesti Suursaatkonnas Stockholmis ning välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonnas.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
T: +372 71 51 218
M: +372 53 411 813
F: + 372 715 28 06
[email protected]