Iseteenindus

Narva Õlitehas müüb algaval kütteperioodil vedelkütuseid ka lõpptarbijatele

13.08.2008

Käesoleva aasta kütteperioodiks on Eesti Energia kontserni kuuluv Narva Õlitehas uuendanud vedelkütuste müügi põhimõtteid. Kütteõli lõpptarbijatel on võimalus osta vajalik kogus kütust nüüd otse Narva Õlitehasest.

“Varasematel aastatel ostsid Narva Õlitehase toodangut otse põhiliselt vaid kütuste vahendamisega tegelevad firmad. Traditsiooniliselt olid hinnad fikseeritud pikemaks perioodiks osapoolte vahelistes lepingutes ja konfidentsiaalsed,” rääkis õlimüügi senisest korraldusest Narva Õlitehase juhataja Igor Kond. Ta lisas, et Narva Õlitehases toodetud vedelkütuste hinnad on nüüd kõigile huvilistele igapäevaselt internetis nähtavad. Igal ostjal on võimalik hindu jooksvalt jälgida ja osta vajalik kogus kütust endale sobival päeval.

Kui senini oli teave hindadest, toodetest ja nende saadavusest laiali ringile lõppkasutajatele kättesaadav põhiliselt läbi hulgimüügiettevõtjate, siis nüüd annab Narva Õlitehas võimaluse soojatootjatele ja tööstusettevõtele tutvuda reaalajas tehase väljamüügihindadega, mis võimaldab neil vastu võtta majanduslikult parima otsuse iga konkreetse tarbija jaoks.

Narva Õlitehase kütteõli hinnad uuendatakse ettevõtte kodulehel igapäevaselt sõltuvalt analoogsete naftatoodete hinnamuutustest Rotterdami sadamas, mis on kütuste hinnakujunemise üldlevinud rahvusvaheliseks standardiks. Varasemalt muutusid hinnad maailmaturu trende arvestavalt klientidele kord kuus.

“Sellest kütteperioodist kehtivate põhimõtetega viime oma müügitegevuse vastavusse maailmaturul kehtivate tavadega, mille kohaselt hinna arvestamine toimub igapäevaselt,” rääkis muutusest Igor Kond. “Tegemist on arvestuspõhimõtete uuendusega, millega klientide ja lõpptarbijate aastakuludes olulist erinevust ei kaasne,” selgitas Kond.

Põlevkivi vedelkütuste hindadega on võimalik tutvuda aadressil www.shaleoil.ee

Narva Õlitehas on üks kolmest Eestis tegutsevast põlevkiviõli tootjast. Õlitehase kogutoodang on orienteeruvalt 130 tuhat tonni aastas, mis moodustab umbes 30 protsenti Eestis toodetud põlevkiviõlist.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
T: +372 71 51 218
M: +372 53 411 813
F: + 372 715 28 06
[email protected]