Iseteenindus

Horizon Tselluloosi ja Paberi Aktsiaselts asus elektrivõlga graafiku järgi tasuma

05.08.2008

Makseraskustes olnud Horizon Tselluloosi ja Paberi AS asus elektrivõlga tasuma vastavalt graafikule. Täna laekus Eesti Energiale maksegraafiku alusel järjekordne makse. Kui klient tasub graafikujärgseid makseid edaspidi tähtaegselt, siis jätkab Eesti Energia ka elektritarnet.

Eelmise nädala reedel kohtusid Eesti Energia, Horizon Tselluloosi ja Paberi Aktsiaselts, Harjumaa Keskkonnateesistus ja Kehra omavalitsus, et leida lahendus Kehra linna reovee puhastamisele ka juhul kui Horizoni tehas seiskub elektrivõla tõttu.

Lepiti kokku, et juhul kui Horizonil tekkivad taas makseraskused ja Eesti Energia katkestab seetõttu tehasele elektritarne, siis ei lülita Eesti Energia ettevõtet vooluvõrgust täielikult välja vaid piirab elektritarnet nii et reovee puhastuskompleks saab tööd jätkata. Sellise lahenduse realiseerimine sõltub Horizonist kuna alajaam kus ümberlülitused teostada kuulub tehasele ja asub tema territooriumil.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Rinki sõnul on tuleviku suhtes otsustaval kohal kohalik omavalitsus, kes peab tõsiselt mõtlema, kuidas reoveepuhastussüsteem Horizonist lahti ühendada. “Kui omavalitsus tahab riske vähendada ja Horizonist mitte sõltuda, siis tuleb mõelda, kuidas otse oma veed puhastada ja Eesti Energia on igati valmis aitama kaasa vastava skeemi väljatöötamisele, et tarnida elektrit otse sellese reoveepumplasse, mitte läbi Horizoni,” kinnitas Rink.

Eesti Energia teatas möödunud esmaspäeval, et hoiatab makseraskuste pärast Horizon Tselluloosi ja Paberi AS-i vooluvõrgust väljalülitamise eest.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
T: +372 71 51 218
M: +372 53 411 813
F: + 372 715 28 06
[email protected]