Iseteenindus

Eesti Energia tütarfirma Solidus sai esimese Soome elektriderivatiividega kauplejana investeerimisteenuste osutamise loa

03.06.2008

Käesoleva aasta 23. mail Eesti Energia tütarfirmale Solidusele väljastatud tegevusluba võimaldab pakkuda investeerimisteenust maksekäsundite vahendamisel ja teostamisel. Peale selle saab Solidus tegeleda fondivalitsemisega ja pakkuda investeerimisnõustamist. Solidus on Soomes esimene elektriderivatiividega kauplev ettevõte, kellele kohalik Finantsinspektsioon taolise loa väljastas. Käesolev luba annab Eesti Energiale õiguse pakkuda Solidus OY kaudu investeerimisteenuseid kogu Euroopa Liidus.

„Peale meie tegevuse klientide esindajana tooraine derivatiivide turgudel pakume ka tooraine derivatiivide turgudega seotud nõustamist ja konsultatsiooni,” selgitas Soliduse tegevjuht Jukka-Pekka Häkli. „Nüüd saadud tegevusluba suurendab meie tõsiseltvõetavust ja usaldusväärsust ettevõttena,” lisab Häkli.

Finantsinstrumentide turu reguleerimise direktiivi (MiFID) põhimõju seisneb selles, et finantsnõustamine muutus tegevusloa alusel pakutavaks investeerimisteenuseks. Direktiivi põhieesmärk on ELi siseturu edendamine. Üks eesmärke on ka klientide huve kaitsvate määruste täiustamine ja ühtlustamine.

Eesti Energia omandas Skandinaavia energiavaldkonna maaklerfirma Solidus 2006. aastal ning see oli Eesti Energia jaoks esimene väljaspool Eestit omandatud ettevõte. Solidus tegutseb elektribörsi Nord Pool liikmena, hallates oma klientide elektriportfelle ning pakkudes elektriturul tegutsemisega ja riskihaldusega seonduvaid nõustamis- ja ekspertteenuseid.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
T: +372 71 51 218
M: +372 53 411 813
F: + 372 715 28 06
[email protected]