Iseteenindus

Eesti Energia pälvis ülemaailmse keskkonnaauhinna Energy Globe 2008 rahvuslikus kategoorias

27.05.2008

Eile, 26. mail anti Brüsselis toimunud tseremoonial Eesti Energia-le üle ülemaailmse keskkonnaauhinna Energy Globe 2008 rahvuslik autasu EMAS-il (Eco-Management and Audit Scheme) standardil rajaneva keskkonnajuhtimise süsteemi juurutamise protsessi algatamise eest kontsernis.

2001. aastal alanud protsessi tulemusel on saavutatud enamike Eesti Energia tütarettevõtete keskkonnajuhtimissüsteemide juurutamine ja sertifitseerimine ISO 14001 standardile vastavalt. 2005. aastaks olid sertifitseeritud kõik kontserni tootmisüksused. Viimase sammuna kavatseb Eesti Energia tuua kõik tütarettevõtted kontserni poolt kontrollitava ühtse ja kogu kontserni haarava EMAS-i juhtimissüsteemi alla. EMAS sarnaneb ISO 14001-ga, kuid on veidi rangem ning nõuab ettevõttelt olemasolevatest kehtivatest keskkonnapiirangutest paremat käitumist ning mahuka avaliku keskkonnaalase aruande avaldamist. Just viimast peab Eesti Energia oma tegevuses väga oluliseks ning seetõttu panustatakse ka EMAS skeemi rakendamisele.

Rahvusvahelisi Energy Globe Awards auhindu on antud välja igal aastal 1999. aastast saadik, et tunnustada projekte, mis suurendavad keskkonna alast teadlikkust, kasutavad ressursse jätkusuutlikkult ja säästlikult ning tarvitavad alternatiivseid energiaallikaid. Võitjad maa, tule, vee, õhu ja noorte kategooriates valib ekspertide kogu, kuhu kuuluvad liikmed ÜRO Tööstusarengu Organisatsioonist, Maailmapangast ja Euroopa Taastuva Energia Nõukogust. Auhindade initsiaatoriks oli Austria insener ja keskkonnakaitsja Wolfgang Neumann.

Vastavate kategooriate autasud anti nominetidele üle Euroopa Parlamendis toimunud TV-Galal. Lisaks suurtele peaauhindedle erinevates kategooriates, jagatakse igal aastal ka nn. rahvuslikud autasud silmapaistvamate erinevate keskkonnaalaste tegevuste eest. Rahvuslike auhindade üleandmine toimus samuti Euroopa Parlamendis enne TV-Galat.

Lähem info projektikonkursi ja TV-gala kohta: http://www.energyglobe.com/energy-globe-award

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
T: +372 71 51 218
M: +372 53 411 813
F: + 372 715 28 06
[email protected]