Iseteenindus

Eesti Energia: järgmine nädal on taas Energianädal

30.04.2008

Eesti Energia tähistab 3.-11.mail juba traditsiooniliseks saanud Energianädalat, mille raames toimub rida energiateemalistele arutlustele ning liikumisele pühendatud üritusi.

“Energianädalaga soovime tõsta tähelepanu keskpunkti Eesti energiaküsimused. Eelkõige on lähitulevikus Eesti jaoks oluline turu avanemine, mis on seetõttu meie selleaastase Energiafoorumi teemaks,” sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. „Lisaks mõttetööle soovime väärtustada ka energilist eluviisi ning Energianädala plaanis on mitmed kõiki liikumisele üleskutsuvad üritused,” täiendas Liive.

Energianädal algab üldsuse jaoks esmaspäeval, 5. mail KUMU-s toimuva Energiafoorumiga, mille kandev teema on seekord “Kuidas teha elektriturgu?”. Avatu turu teemat lahkavad Põhivõrgu juhatuse esimees Lembit Vali, Fingridi turuarenduse-ja regulatsioonidirektor Risto Lindroos, SIA E.Energy tegevdirektor Aivar Tihane, OY Solidus tegevjuht Jukka-Pekka Häkli ja Mati Murd välisministeeriumist.

Pakkumaks energiateemalist mõtlemisainet nii suurtele kui väikestele energiahuvilistele, toimuvad Energianädal raames ka loengusarjad. Eesti Energia erinevate valdkondade juhid peavad avatud loenguid neljas Eesti kõrgkoolis – Tallinna Tehnikaülikoolis, Tallinna Polütehnikumis, IT Kolledþis, Maaülikoolis. Eesti erinevaid koole külastab kogu nädala jooksul Teadusbuss, mis tutvustab energiamaailma läbi oma põnevate ja näitlikke esinemiste.

Kõiki liikumishuvilisi kutsub Eesti Energia aga 8. mail Nõmmele, kus saab sellekevadise avapaugu Tervisekõnni sari.

8.mail 69-aastaseks saav Eesti Energia soovib Energianädala raames pöörata tähelepanu ka meid ümbritsevale keskkonnale. Nii lööb 3. mail suures üle-eestilises ettevõtmises Teeme Ära 2008 kaasa üle 300 osaleja Eesti Energia kontsernist. Eesti suurima metsaistutaja, Eesti Energia kontserni töötajad lähevad sellelgi Energianädala raames Viimsi poolsaarele metsa istutama.

Eesti Energia esindus võtab osa ka 9.-10. mail toimuvast Roheliste rattaretkest Räpina lähedale Lämmijärve ääres, kuhu kutsutakse kaasa lööma ka oma suurkliente ja Rohelise Energia toetajaid. Energiasäästu ja rohelise energia teemadele tähelepanu pööramise üheks väljenduseks on plaan jagada tublidele retkelistele Eesti Energia poolt kohalike mahetalude energiat andvaid toiduaineid.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: +372 71 51 218
GSM: +372 53 411 813
e-post: [email protected]