Iseteenindus

Eesti Energia tütarfirma Solidus on Soome parim portfellihaldur

30.04.2008

Soome Energialehe korraldatud elektriportfellihaldurite võistlust juhib juba teist kuud Eesti Energia tütarettevõte Solidus OY. Energialeht on Soomes valdkonna otsustajate lugemisvarasse kuuluv ajakiri, mis ilmub kaheksa korda aastas. Sel aastal avaldab ajakiri artiklite sarja portfellihaldurite võistluse käekäigust.

2008. aasta alguses andis Energialeht kõikidele Soomes tegutsevatele elektriportfelli haldurfirmadele ühesuguse ülesande tagada oma kujuteldava kliendi 100 GWh aastatarbimisele võimalikult madal ostuhind. Energialehe 2008. aasta kolmandas numbris on Eesti Energia tütarettevõtte Solidus OY senine sooritus hinnatud lausa klassiks omaette. Soliduse edu on taganud õigesti ajastatud tulevikutehingute müüki ja nende tagasiostmine aasta alguse tulevikutehingute tugeva hinnalanguse ajal.

Soliduse tegevdirektori Jukka-Pekka Häkli sõnul on Soome elektriturg 2008. aastal jaanuarist märtsini olnud ebastabiilne. “Ebatavaliselt palju toodeti hüdroelektrit, samas oli ilm soe. Uue faktorina mõjutas hinna kujunemist ka Ameerika Ühendriikide finantsturukriis, mis avaldas elektriturule oodatust enam mõju,” avaldas Häkli Soome elektrituru muutlikkuse tagamaid.

Soliduse portfellihalduse põhistrateegia on reageerida jõuliselt hinnakujundajate poolsetele muutustele ja aktiivselt kaubelda. “Meie ülesanne ei ole mitte ennustada tulevasi arenguid, vaid tunda ja kasutada ära turul tekkivaid võimalusi,” mainis Häkli.

2006. aastal omandas Eesti Energia Skandinaavia energiavaldkonna maaklerfirma Solidus, mis oli Eesti Energia jaoks esimene väljaspool Eestit omandatud energiaettevõte. Solidus tegutseb elektribörsi Nord Pool liikmena, hallates oma klientide elektriportfelle ning pakkudes elektriturul tegutsemisega ja riskihaldusega seonduvaid nõustamis- ja ekspertteenuseid.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: +372 71 51 218
GSM: +372 53 411 813
e-post: [email protected]