Iseteenindus

Lumen Balticum alustas Leedus elektrimüüki

03.03.2008

Eesti Energia tütarettevõte Lumen Balticum alustas 1. märtsist elektrimüüki Leedu tarbijatele.

4. mail 2007 omandas Lumen Balticum sõltumatu tarnija litsentsi, mis annab ettevõttele õiguse müüa Leedu elektriturul tarbijatele elektrit.

Lumen Balticumi tulek Leedu energiaturule tähendab, et Leedu tarbijatel on nüüdsest elektripakkujate osas suurem valikuvõimalus. Lisaks on tehtud samm Eesti Energiale oluline uute toodete arendamisel ja uutele turgudele laienemise strateegilise eesmärgi täitmisel.

“Lumen Balticum pühendub oma klientidele kõrgekvaliteedilise teenuse pakkumisele, olles lahendusekeskne ja paindlik,” sõnas Lumen Balticumi projektijuht Tadas Adomaitis.

Eesti Energia tütarettevõte Lumen Balticum on üks esimesi uusi tulijaid Leedu elektriturul. Tadas Adomaitise sõnul aitab ettevõte kaasa konkurentsi tekkele Leedu turul ning suunab elektrituru regulaatori tähelepanu vajalikele muudatustele tururegulatsioonides, mis viiksid avatud turu põhimõtete kiirema rakendumiseni ning tagaksid tarbijatele elektrienergia tarnijate valikul parimad võimalused.

Eesti Energia on Leedule partneriks mitmes olulises energiaprojektis. Jaanuaris 2007 avatud Estlinki merealune elektrikaabel Eesti ja Soome vahel oli kolme Baltikumi energiaettevõtte esimesi ühisprojekte. Eesti Energia, Lietuvos Energija ning Latvenergo on oma jõud ühendanud ka Leedusse uue tuumajaama ehitamiseks.

Lumen Balticum on 19. veebruaril 2007 asutatud Eesti Energia tütarettevõte. Maikuus 2006 asutas Eesti Energia ka Lätis tütarettevõtte E.Energy.

Lisainformatsioon:
Tadas Adomaitis
Projektijuht
Lumen Balticum
Tel.: +37065768527
E-post.: [email protected]

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: +372 71 51 218
GSM: +372 53 411 813
e-post: [email protected]