Iseteenindus

Maailma üks suurimaid naftafirmasid Total külastab Eesti Energiat

29.02.2008

Eile ja täna külastasid prantsuse energiakontserni Total esindajad Eesti Elektrijaama ning Narva Õlitehast. Visiidi eesmärgiks on tutvuda Eesti Energia ainulaadse põlevkivitööstuse kogemusega maailmas.

“Tänases olukorras, kus naftabarreli hind maailmaturul on tõusnud 100 dollarini, on põlevkivist vedelkütuste tootmine muutunud väga perspektiivikas,” selgitas maailma kütusteturul toimuvat Eesti Energia arendusjuht Alo Kelder.

Õli ja gaasitootmises tugevat positsiooni omaval Total’il puudub varasem kogemus põlevkivi töötlemise vallas. Total arendab käesoleval hetkel vedelkütuste tootmist Kanada õliliivade baasil, kuid tunneb huvi ka põlevkivi kui seni vähe kasutust leidnud ressursi vastu.

“Põlevkivist on võimalik toota naftasaadusi asendavaid tooteid nagu kütteõli, diislist ja bensiin. Sarnaselt mitmetele teistele suurtele naftakompaniidele uurib Total tõsiselt võimalusi selles vallas kaasalöömiseks,” sõnas Kelder.

Total on prantsuse päritolu rahvusvaheline energiaettevõte, mis tegutseb enam kui 130 riigis ja kus töötab 95 000 inimest. Koos oma tütar- ja sidusettevõtetega on Total maailmas suuruselt neljas börsil noteeritud integreeritud õli- ja gaasiettevõte. Lisaks on Total tegev söekaevanduses.

Lisainformatsioon:
Helen Attikas
Eesti Energia kommunikatsiooni arendusjuht
Tel: 71 52 255
Mob: 56 625 888
e-post: [email protected]