Iseteenindus

Alates 1. märtsist on Eesti Energial uus hinnakiri

27.02.2008
Alates 1. märtsist kehtib Eesti Energia uus hinnakiri. Elektrienergia hinnas muutusi ei ole, 5% võrra alanevad võrguteenuste hinnad. Uue hinnakirja jõustumisega seoses ootab Eesti Energia elektrinäite kuni 8. märtsini.

Näitude teatamise ajaks avab Eesti Energia tariifitelefoni numbril 1546. Sel telefoninumbril saab küsida infot hinnapakettide kohta ja teatada hinnapaketi vahetuse soovist. Tariifitelefon lühinumbril 1546 töötab kuni 8. märtsini, E-R kl 8-21 ja L kl 9-17 (kehtib kõneoperaatori hinnakirja tariif). Elektrinäite on võimalik teatada kasutades ühte järgnevatest võimalustest:

· EE kodulehekülg www.energia.ee
· e-teenus internetis
· SMS lühinumbrile 1545
· e-kiri aadressile [email protected] või
· näidutelefon 800 4545 (24h, lauatelefonilt).

Eesti Energia soovitab ooteaegade vältimiseks kasutada mobiilseid, iseteenindavaid ja e-kanaleid.

Eesti Energia hinnakirjad ja info on saadaval ka kodulehel www.energia.ee, tariifitelefonil 1546 ning klienditeenindusbüroodes.

2008. aastal muutub elektri hind kliendile kokku kolmel korral, sest erinevad elektrienergia hinnaosad selguvad seoses Konkurentsiameti otsustusprotsessiga erinevatel aegadel.

Esimene hinnamuutus oli tingitud Riigikogu otsusest, mille kohaselt hakkas 1. jaanuarist kehtima uus elektriaktsiis ja täpsustatud taastuvenergia tasud.

Teine muutus toimubki nüüd, 1. märtsil kui vastavalt Konkurentsiameti kinnitusele hakkavad kehtima madalamad võrgutasud.

Kolmas muutus puudutab elektrienergia tootmise hinna täpsustusi, mis hetkel on veel Konkurentsiametis ülevaatamisel ja mis eelduste kohaselt võiksid jõustuda 1. juulist. Elektrienergia hinna kinnitamise järel tehakse sellest lähtuvalt ka võrgutasude ümberarvutus ja arvutatakse välja uued Eesti Energia klientide hinnapaketid.