Iseteenindus

Eesti Energia tõhustab koostööd tuulikutootjaga WinWind, tagamaks Aulepa tuulepargi nõuetele vastavust

19.02.2008

Eesti Energia esindajad külastavad täna Soome tuulikutootja WinWind OY tehast. Visiidi eemärgiks on tutvuda tuulegeneraatorite erinevate lahendustega ja tagada järgmise aasta kevadel valmiva Baltimaade suurima Aulepa tuulepargi seadmete vastavus nõuetele.

"Eesti Energia on valinud sama tootja, kes tarnis ka Viru-Nigula tuulepargi seadmeid. Püüame omalt poolt juba projekti algetapis tagada, et erinevalt Viru-Nigulast vastaksid Aulepa seadmed täielikult nõuetele ja park alustaks tähtajaliselt tööd," avaldas tuulikutootja külastamise tagamaid Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte direktor Ando Leppiman. Leppimani sõnul pööratakse visiidi ajal erilist tähelepanu tuulikute tehnilisele varustatusele ning räägitakse läbi Eestis kehtiva võrgueeskirja eripärad.

Aulepa tuulepargi võimsuseks saab olema 39 MW, mis valmides on suurim Balti riikides. Tuulepargi aastaseks toodanguks plaanitakse üle 100 GWh, millega kaetakse 1,3% elektri lõpptarbimisest Eestis ja hoitakse ära ligi 120 tuhande tonni CO2 õhku paiskamine.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: +372 71 51 218
GSM: +372 53 411 813
e-post: [email protected]