Iseteenindus

Laupäeva keskpäevaks oli torm põhjustanud elektrikatkestusi põhiliselt saartel

19.01.2008
Öö vastu laupäeva oli elektrivõrgu jaoks rahulik. Esimesed rikked tekkisid laupäeva hommikul kella 9 ja 10 vahel. Kaks suuremat katkestust olid Hiiumaal ja Saaremaal. Pühalepa vallas Hiiumaal jäi elektrita 390 majapidamist ning Saaremaal Pöide ja Laimkjala valdades 550 majapidamist. Rikkebrigaadid tegelesid keskpäeval rikete parandamisega ning antud piirkonnad peaksid elektrivarustuse tagasi saama täna kella kahe kolme paiku. 

Väiksemaid elektrikatkestusi on esinenud ka Harjumaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal ja Paides. Kell 12 oli Eestis kokku ilma elektriga ligi 2000 majapidamist ja ettevõtet.

Kuigi torm ei ole väga palju elektrikatkestusi põhjustanud, on Jaotusvõrgu ja partnerfirmade rikkebrigaadid endiselt kõrgendatud valmisolekus ning suuremas kooseisus kui tavaliselt.

Elektrivõrgu rikkest tuleb teavitada Eesti Energia rikketelefoni 1343 või saata samale numbrile SMS rikke asukoha ja enda kontaktidega. Samuti tuleb rikketelefoni või hädaabinumbrit 112 teavitada mahakukkunud elektriliinidest, kuna need võivad olla pinge all ning on eluohtlikud.

Ilmaennustus prognoosib tormituule vaibumist pühapäeva pärastlõunal.

Kristjan Hamburg
OÜ Jaotusvõrk
kommunikatsioonijuht
715 4473; 518 8927