Iseteenindus

Soovituslikud käitumisjuhised tormi ajaks

18.01.2008

Arvestades nädalavahetuseks ennustatavat tugevat tormi, mis võib murda puid liinidele ja kaasa tuua elektrikatkestusi, anname ennetavalt omapoolsed käitumisjuhiseid tormi ajaks.

Et võimalik katkestus paremini üle elada:

  • Varuge küünlaid
  • Kontrollige aeg-ajalt taskulambi patareisid
  • Hankige endale patareidega raadio
  • Varuge joogivett
  • Katkestuse korral lülitage viivitamatult välja elektriseadmed, et vältida nende kahjustumist
  • Kontrollige üle oma tulekustuti. Igas kodus peaks olema pulberkustuti!

Soovitame inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, varuda joogivett. Samuti peaks valmis panema alternatiivsed valgusallikad – taskulambid ja küünlad.

Inimestel, kes peavad tormi ajal väljas liikuma, palume olla väga tähelepanelikud, sest liinidele langenud puude tõttu võib olla maha langenud juhtmeid. Purunenud elektriliinidele läheneda ei tohi, see võib olla eluohtlik. Purunenud liinidest ja elektrikatkestustest palume teatada telefonile 1343.

Hoolimata meie valmisolekust võimalike raskete liinivigastuste suhtes võib elektrikatkestuse likvideerimine võtta aega, kuna liinide parandamine sõltub ligipääsuvõimalustest ja teedele langenud puude eemaldamisest. Seepärast palume katkestuste puhul mõistvat suhtumist ja kannatlikkust.

Kui on õhtu ja pime, siis on elektrivarustuse taastamistööd tormi tõttu raskendatud. Pimedas on võimalik teostada vaid liinide sisselülitamisi ja lülitamiste kaudu rikkekoha otsimisi. Kõrgepingeliine rikkekoha otsimiseks läbi käia, liinile langenud puid eemaldada ning parandustöid teha pole aga pimedas tormiga võimalik. Töid jätkatakse esimesel võimalusel.

Palume liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest teatada telefoni lühinumbril 1343. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kui rikete telefon on üle koormatud. Infot on võimalik saada ja rikketeateid jätta ka Eesti Energia AS-i koduleheküljel aadressil www.energia.ee esilehelt valides paremalt menüüst "teata rikkest" või klikates siia.

Vaata lisaks ka: käitumisjuhised elektrikatkestuste ajaks